Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky 2010 - News 2010

dsc_0493.jpg

 NOVINKY/NEWS 2009   NOVINKY/NEWS 2008

29. 12.

dsc_0464.jpg

Letos jsme na tradiční předsilvestrovský výlet se psy vyrazili na naši rozhlednu v Židlochovicích na kopci Výhon. I když nebylo slunečno, jak původní předpověď předpokládala, mrazivé teploty se daly snést, nefoukal vítr a všichni jsme si to náramně užili. I když účast nebyla z nejsilnějších, protože některým kamarádům se nepodařilo uvolnit se, i tak se zúčastnilo celkem 17 pejsků. Celou akci jsme úspěšně zakončili v restauraci Pavir, kde nám připravili výbornou jelení svíčkovou a krásné prostředí ve sklepní místnosti s krbem. Na pár foteček se můžete podívat na Facebooku TADY.

Last trip in 2010 year on Židlochovice - 17 dogs and their owners. Many photos on Facebook HERE.

dsc02420.jpg

28. 12.

Tak dnes odjela další fenka Creiwry Lucky Veles k novým páníkům do Studénky. Měla by plnit roli rodinného mazlíka, společníka dětí, případně se občas ukázat na výstavě, vyvine-li se slibně. Ale tajně doufám, že páník, který cvičí policejní psy, v ní objeví to, co v každém pravém Cardiganovi dřímá - tedy netušené možnosti. Především ale doufám a moc si přeju, aby byli všichni spokojení.

dsc02266.jpg

Vzhledem k tomu, že přes Vánoční svátky nebylo moc času, nafotila jsem dnes narychlo fůru fotek posledních prcků ještě doma s Creiwry a potom při řádění v novém sněhu na zahradě. Všechny fotky jsou na Rajčeti.

Taky mě velmi těší, že Calonka (Calon Lan) i Valdík (Cadwallon Cymro) se zabydleli v nových domovech velice rychle a bez tesknění a zatím dělají svým novým páníkům jen samou radost. Už tady mají svoje fotogalerie a postupně do nich přidávám fotky.

Poslední dvě holky čekají na nové páníky - CATRYN BACH (pracovní název Kačenka) je nestandardně vybarvená, zato ale typově i povahově celá babička Otinka, ničeho se nebojí, je velice zvídavá, hravá, chytrá a činorodá. I když na výstavy nebude moci, určitě to přežije a vyřádí se ráda třeba na agility, při pasení, obedience, nebo jen tak při procházkách s aportíkem. Dlouho za trikoloru považovaná černě-žíhaná CARIAD (pracovní název Puntina) bude moci na výstavy, ale vhledem k jejím úžasným skokovým schopnostem (vyskočí z místa do výšky cca půl metru) by se jistě dobře uplatnila i při sportu. Typově i povahově se mi zdá podobná na mámu Aruš, jen je snad trošku jemnější s lepším hrudníkem. Ale to všechno ukáže čas.

 

Today drop away CREIWRY LUCKY VELES.

New photos in age 8 weeks in Rajče - photogalery.

New photogalery of Cadwallon Cymro and Calon Lan in this page.

Still are available two bitches - pet-quality CATRYN BACH and show quality CARIAD.

23. 12.

Přímo pod stromeček (tedy skoro) si Kalonku (Calon Lan) nadělili noví majitelé z Kopřivnice. Všichni dorazili domů v pořádku, Kalonka už prý stihla pokřít (a to obojím způsobem) koberec, ovšem potom prý způsobně odešla na noviny. Pár nových foteček Kalonky z jejího nového domova už je v její samostatné fotogalerii.

Today drop away Calon Lan. Some her new photos in her photogalery.

dsc02003.jpg

22. 12.

Tak včera odcestoval první prcek (Cadwallon Cymro) ke svým novým páníkům a kamarádovi Blečíkovi (Bedwyr Lucky Veles) pod horu Blaník. Přejeme jim všem krásné Vánoce, pohodu a klid a doufáme, že se budeme na výstavách často potkávat.

dsc_0079.jpg

Už mi také začíná chodit velká fůra PF-ek, tak jakmile bude trošku času, určitě z nich udělám opět fotogalerii - všechny jsou velmi povedené a každá mě velice potěší. Nahrála jsem i pár videí se štěňaty, snad se mi je brzo podaří nahrát na You-Tube. Taky mi přišlo pár nových foteček Gordyho (Arawen Lucky Veles) a jeho kamarádky Selmy - už jsou v Gordyho fotogalerii.

one-not-sleeping-yet.jpg

First puppy - Cadwallon Cymro - drop away to his new home. I wish him all the best.

I get many lovely PF-cards. I will prepare photogalery. And some new Arawen´s photos (with his friend Selma) in his photogalery.

20. 12.

dsc_0625.jpg

Dnes slaví naše Aruš a celý vrh A-Lucky Veles své již 4. narozeniny. Aruška je slaví pracovně s těmi svými čertíky. Děkuji všem pánečkům mého prvního Cardiganího vrhu za jejich péči a lásku a doufám, že jim budou jejich miláčci přinášet radost do života ještě hodně dlouho.

Today celebrate our Aruš and all A-litter Lucky Veles  their 4th birthday. I congratulate very much for all and many thanks their owners for theirs care and love.

19. 12.

Prckové prožili svůj poslední společný víkend opravdu aktivně - s návštěvami se dveře "netrhly" a užili si i lítačky ve sněhu. V sobotu za nimi přijel "strejda Tor" (Alian Barbe Torte Shining Sirius), který s sebou přivezl i hojně lidských kamarádů.  Štěňátka šla z náruče do náruče, ocásky si málem uvrtěla a když už se ocitla na zemi, Toreček měl velké snahy převzít rodičovské povinnosti - všechna štěňátka měla vzorně umytá ouška i bříška a dokonce Tor nic nenamítal ani ve chvíli, kdy hledala mlíčko bod jeho břichem. Aruš se na Tora preventivně notně šklebila, on je ovšem vzorně vychovaný a ví, jak se ve společnosti starších nevrlých dam chovat .

dsc_0448_01.jpg

V neděli se pak prckové vylítali v zahradě - sníh jim evidentně nevadí a už začínají být pěkně zvídaví a kolikrát je problém je v zahradě najít a nahnat domů.

dsc01956.jpg

Na fůru fotek z návštěvy Tora se můžete podívat TADY a ze zahrady TADY.

dsc_0621_01.jpg

Many new puppies photos from visitHERE and from garden HERE.

17. 12.

Dnes byla všechna štěňátka načipována a ta, která jdou k novým majitelům již příští týden, také naočkována. Potvrdilo se mi také podezření, které ve mě již nějakou dobu klíčilo - ještě stále volná Cariad se nám vybarvila jako pravá černá-žíhaná - žíhání na zádech se jí po 5. týdnu začíná víc a víc zvýrazňovat, takže teď už není pochyb - nemáme jediné černé štěně, všechno to jsou žíhanci :O). Také se mi potvrdila další moje zkušenost - pokud se někdo příliš dlouho vymlouvá a otálí s návštěvou mé stanice (hrozná vzdálenost cca 20 km je opravdu nepřekonatelná), i když se v meilech dušuje, jaký obrovský zájem o štěňátko má, následně se několik týdnů už ani neozve, nemám zapotřebí nikoho dál přesvědčovat, tudíž nestandardní fenka Catryn Bach je opět také k dispozici. Ale nemám obavy, že nějaké seriozní, milující a hodné páníky dříve či později nenajde.

Fotky prťat v rádoby-výstavních postojích přidány do jejich fotogalerie - Vrh C.

Today all puppies take microchips. And one news - Cariad isn´t tricolour, she is right black-brindle corgi.

Available still Cariad Lucky Veles (show-quality) and Catryn Bach Lucky Veles (pet-quality).

Some new puppies photos in their photogalery C-litter

11. 12.

7. 12.

Štěňátka dnes vstupují do svého již 6. týdne života. Už začínají být pěkní čertíci (asi je nějak ovlivnil Mikuláš :O)), kuchyň jim začíná být malá, venku v závějích se cítí ve svém živlu. O víkendu byla podruhé odčervena a příští týden už je čeká očkování a čipování. Tady opět pár nových foteček :

Some new puppie´s photos here :

Trokolorní fenka CARIAD LUCKY VELES je stále ještě k dispozici - je velice bystrá, šikovná, pohyblivá a čiperná. Bude vhodná na výstavy i na sport.

Brindle-point-tri female CARIAD LUCKY VELES is still available. She have show and sport presumptions.

dsc01704.jpg

 4. 12.

dsc01610.jpg

Dnešní nádherný slunečný a mrazivý den vybízel k focení -. pár nových foteček je tedy opět na RAJČETI a na FACEBOOKU. Opět jsem taky natočila nějaká videa :

Some new photos in photogalery RAJČE and FACEBOOK. And some new videos :

 

2. 12.

Včera se tady opravdu čerti ženili, chumelilo a foukalo jako na horách. Dnes se počasí už uklidnilo, vykouklo sluníčko, ovšem z domu jsme se museli doslova proházet lopatami. Prckové byli opět chvilku venku, ovšem běhat mohli jen po proházeném chodníku. Pár foteček na Facebooku tady - / Some new photos on Facebook here -

 
 dsc01466.jpg

1. 12.

První videa našich kulihrášků/First videos of our puppies :

30. 11.

Dnes mají štěňátka přesně 4 týdny a vstupují do svého již 5. týdne života. Dnes jsem je také poprvé vynesla na chvilku ven - napadl sníh a je zamrzlo, takže nehrozilo, že budou mít mokré a zablácené kožíšky. Všichni prckové byli ze začátku trošičku vykulení, brzo ale začali cupkat po zahradě a následovat mámu a babičku. Za chvilku jsem je ale raději vzala domů do teplíčka, kde s chutí zbaštili svačinku a padli "za vlast". Pár nových foteček na Rajčeti tady :

Today puppies have 4 weeks and today they were outsice first time. Some photos here :

dsc01417.jpg Stále volná poslední fenečka - trikolorní CARIAD LUCKY VELES.

Still is available tricolour female             

 CARIAD LUCKY VELES.

 

 

 

 

 

 

25. 11.

Prckové už prochází čtvrtým týdnem svého života. Zatím hlavně papají, spinkají a pomalu začínají provozovat typické psí hry. Nožky už je poslouchají o poznání lépe a po prvním mlíčku začínají papat už i mléčnou rýži, slepičí vývar i masíčko a jelikož už se jim vyklubaly i zoubky, zkoušíme po troškách i granulky. Mlíčko od mámy je ale stále nejoblíbenější a nepřekonatelné. Volná už je jen jediná fenečka - trikolorní Cariad. Je velice čiperná, pohybově nadaná a podle mě to bude celá maminka.

Available only last female - tricolour Cariad.

dsc01271.jpg

Nové fotky na Rajčeti/New puppie´s photos in 4th week of age :

21. 11.

Tento víkend byl pro mě a moje pejsky poněkud náročnější - hned tři budoucí majitelé se přijeli na štěňátka podívat, případně si vybrat toho svého favorita. A udělalo to trošičku vítr v zamluvených štěňátcích - podle fotek se těžko vybírá, zato při osobním setkání už funguje jakási chemie, došlo k nějakým "přesunům" a výsledkem je, že všecha žíhaná štěňátka jsou již zarezervovaná, jediná trikolorní, na maminku velmi podobná  fenečka zatím čeká na toho svého pravého páníka. Jelikož už všichni prckové mají přes jeden kilogram, začínám je pomalu učit papat mlíčko a řídké kašičky a jakmile se jim prořežou zoubky, přidám i granulky. Taky už jsem zrušila plastový pelech a udělala jsem jim výběh v ohrádce, jelikož jsem každou noc honila půlku vrhu různě po kuchyni a obýváků, kde vždy nad každým štěnětem nešťastně hlídkovala buď Aruš, Otka nebo i kočka :O).

dsc01152.jpg

Se svými pánečky nás navštívil také Blečík (Bedwyr Lucky Veles), který nedaleko vyzkoušel, jestli mu něco říkají ovečky. A opravdu říkají - někdy byl na ně až moc hrrr a ještě potřebuje dopilovat poslušnost, ale zřejmě to bude další corgi, který nezapře dávné velšké předky a jejich způsob práce. Pár foteček z Blečíkových ovčáckých pokusů je na Facebooku TADY.

dsc_0968.jpg

This weekend visit me some new puppie´s owners and now are all brindle puppies reserved and only tricolour female are still available and need new owner.

Black (Bedwyr Lucky Veles) training herding - some photos in Facebook HERE.

17. 11.

Štěňátka vstoupila do 3. týdne svého života. Všechna už koukají na ten náš svět a pokud se vzbudí a máma tam zrovna není, začínají už provozovat něco, co připománá štěněcí hry. Všechna, kromě malé Kačenky (Catryn Bach), mají už přes jeden kilogram váhy, takže jakmile jim zesílí nožičky, začnu pomalu přikrmovat. Taky je koncem týdne čeká první odčervení, máma s babičkou a kočkou už ho absolvovaly. Na pár nových foteček, jak už kulí očka, se můžete podívat na Rajčeti :

All puppies now look, all have about 1 kg of weight. Some new photos in Rajče here :

14. 11.

Prckové už se blíží ke 14-ti dnům svého života, váhově se blíží prvnímu kilu a spíš než válečky připomínají koule se čtyřmi tlustými výčnělky :O). Dvěma už se taky otevřela očička a všichni už se krásně staví na nožičky a příležitostně "vyběhnou" z pelechu. A když nenarazí na mámu Aruš, snaží se vycucnout něco z babičky Oťky, která by jim ráda vyhověla, pokud by to šlo. Volné jsou ještě dvě žíhané  fenečky, obě ale velice pěkné a nadějné pro chov i výstavy.

Some new puppie´s photos from they 2nd week of the life. Still are 2 show-quality bitches available. 

9. 11.

Dnes mají štěňátka přesně jeden týden. Jsou to neuvěřitelní cvaldové, jenom baští nebo spinkají. Už se všichni moc těšíme, až se jim rozlepí očička a bude s nimi větší legrace. Pár foteček z dnešního dne na Rajčeti :

Today our C-litter celebrate 1st week of the age :O). All are very strong and all still only eat and sleep. Some photos in Rajče-gallery here :

 

6. 11.

Tak štěňátka už mají svá jména, tentokrát nejsou až tak krkolomná, zato všechna velšská :O). Dnes jsem se snažila udělat nějaké ty podzimní fotografie a portréty jednotlivých prťat, což ovšem není vůbec lehké, protože sebou neustále nesmírně kroutí, snaží se někm docapkat a neustále hledají něco k snědku. Od struku odpadnou, až už mají bříška nacpaná k prasknutí a na váze přibývají přímo raketovou rychlostí. Takže na pár nových foteček se můžete kouknout ve štěněcí fotogalerii.

Some new photos in puppies photogalery "C-vrh - C-litter".

dsc00628.jpg

4. 11.

Štěňátkům i Aruš se daří dobře a zdárně papají a přibírají - viz tabulka ve "Štěňatech". Každý den se do fotogalerie "Vrh C - C-litter" snažím přidat nějakou tu povedenou fotečku. Přišla mi obrovská spousta gratulací - tímto chci všem srdečně poděkovat - opravdu jsem netušila, kolik lidí nám drží palce a sleduje moje stránky.

Přišlo mi taky pár nových foteček Gordyho (Arawen Lucky Veles) a jeho mladé kamarádky - fota jsou v jeho galerii.

dsc00597.jpg

All puppies and Arianka are OK. Puppie´s weight you can see on the table in "Puppies". Some new photos again in C-litter galery. Thanks for all congratulations very much.

Some new photos of Gordon (Arawen Lucky Veles) and his girl-friend in his galery.

img_8581.jpg

2. 11.

ŠTĚŃÁTKA UŽ JSOU NA SVĚTĚ :o) - :o) PUPPIES ARE HERE

Po probdělé noci se Aruš dnes ráno konečně rozhodla, že porodí. Zpočátku vše probíhalo jako podle příručky - pokles teploty, celonoční funění a hrabání, brzo ráno odtok plodové vody, následné silné kontrakce a v 10,25 hod. vypuzení prvního velkého štěněte - žíhané fenky, která se okamžitě přisála a baštila a baštila. To bude pohodička, mnula jsem si ruce. Uběhla hodina, druhá, začala třetí, Aruš je absolutně bez kontrakcí, břicho obrovské, v porodních cestách nenahmatáváme nic. Není na co čekat, štěňata se mohou udusit. Jedeme na osvědčenou veterinární kliniku ABC-clinic, kde nám vychází maximálně vstříc. Pan doktor nahmátne daleko vzadu jedno štěně, které se ale nemíní sunout ven, takže přistupuje k císařskému řezu. Za chvíli je venku dalších 5 prťat - 4 holky a 1 kluk, všichni naštěstí živí, čilí a v pořádku. Štěňata se navzájem "zašprajcla" u východu z děložních rohů a bez odborné pomoci by se sama nenarodila. Teď už všichni v pohodě oddychují v porodní bedně (což svědčí o dostatku mléka matky Aruš), babička Otka si ustlala hned vedle, aby mohla v případě nutnosti pomáhat s přebalováním a tak, ale Aruš to zatím zvládá vzorně sama. Pár prvních fotek už je v nové galerii na těchto stránkách "Vrh C - C litter", další budou během času samozřejmě následovat. Brzo také přiřadím tradiční velšská jména (samozřejmě absolutně pro nás nevyslovitelná :O))), jen co se prckové začnou nějak osobitěji projevovat.

Obrovský dík za nedocenitelnou psychickou i jinou podporu musím vyjádřit svým kamarádkám Ireně a Jitce, díky kterým jsem všechny tyto stresy zvládla v dobrém duševním i fyzickém zdraví.

TODAY WERE BORN 6 SWEET AND STRONG PUPPIES - 5 females (1 tricolour with brindle points, 4 brindle) and 1 brindle male. Many thanks for ABC-vet-clinic and for my friends Jitka and Irena. Some photos in new photogalery "Vrh C - C litter" in this website.

dsc_0307.jpg

 

1. 11.

Přišly mi krásné fotky z výletu Cardiganů - vesměs mých odchovanců a "příbuzných" do pražské Šárky. Bylo mi líto se o ně nepodělit, takže tady jsou :

Lovely photos from corgi-trip in Prague - Šárka :

  

 

29. 10.

59. den březosti - Aruš připomíná chodící ledoborec (nabrala 3,5 kg), ovšem je stále v absolutní pohodě, baští za 10, běhá po zahradě, vychutnává si podzimního sluníčka. Teplota zatím v normě, takže nezbývá, než čekat, čekat, čekat ...

dsc00463.jpg

59 days after mating and + 3,5 kgs.

22. 10.

Dnes v časopise Pes-přítel člověka vyšla příloha psích plemen a kdo myslíte, že je tam vyfocen jako představitel velškorgi Cardigan? No přece úžasná Mánička (Blodeuwedd Lucky Veles) - moc jí to tam sluší a máme z ní velkou radost.

In magazine "Pes-přítel člověka" is photo of our bred Blodeuwedd Lucky Veles.

blodeuwedd-lucky-veles-001.jpg

blodeuwedd-lucky-veles.jpg

21. 10. 2010

Dnes přišel Arušce diplom, který oficiálně potvrzuje, že je INTERŠAMPION

Arianrhod is today officially INTERCHAMPION

interch.-arus.jpg

16. 10. 2010

dsc00409.jpg

Datum porodu se nekompromisně blíží a Aruš zdárně kyne - už přibrala 2 kg, i když je s krmením notně vybíravá. Taky se už musí chodit častěji venčit a i když by ráda lítala za balonkem, po dvou sprintech radši zalehne a jen jej okusuje. S mámou Oťou si už odmítá hrát a je na sebe značně opatrná.

dsc00402.jpg

Arianka 7 weeks after mating - + 2 kgs. She looks satisfied.

dsc00415.jpg

10. 10. 2010

Včera jsem se jela podívat na poslední letošní velkou výstavu u nás do Českých Budějovic. Velikou radost mi udělala Blečík (Bedwyr Lucky Veles), který se v krásném slunečném podzimním dni pohodově poředváděl a myslím, že zaslouženě dosáhl ocenění výborný 1, CAC, CACIB a nakonec i BOB. Je to letos už jeho 6. CAC, 2. CACIB a 2. BOB. Držím palce, ať se mu v nové sezoně podaří dodělat minimálně Českého šampiona. Pár foteček na Rajčeti TADY.

Internationale show České Budějovice - judge B. Kremser, SLO - BEDWYR LUCKY VELES - ex. 1, CAC, CACIB, BOB. It is his 6th CAC and 2nd CACIB and BOB in this year. We cross fingers for next show season for finished CZ champion. Some photos HERE.

dsc_0705.jpg

7. 10. 2010

Aruška ukončila 5. týden březosti a už se nám začíná pěkně kulatit. Zatím jí to ale nebrání v tom, aby v nestřeženém okamžiku vždy slupla kočičí granule ze židle. Má tedy zřejmě "těhotenské" chutě, protože svoje granulky s lososem, po kterých se jindy může utlouct, sní jen s nevyšším odporem a to ještě zalité hovězím vývarem s masem, zato granule mámy Oťy, které jsou chudé na bílkoviny a obohacené kloubní výživou na Oťčiny bolavé nožky, jí začaly nějak vonět, i když dřív si jich ani nevšimla.

dsc00293.jpg

Na výstavě v Brně se nám podařilo nafotit pěkné fotečky dvouleté Bazulky (Basilea Lucky Veles) - pár jsem jich přidala do její fotogalerie.

Arianka finished 5th week after mating - she is thicker and thicker.

Some new Basilea´s photos in her photogalery.

dsc_0927.jpg

27. 9. 2010

MÁME POTVRZENO ULTRAZVUKEM - ARIANKA JE BŘEZÍ !!!

SONOGRAPHY RESULT - ARIANKA IS PREGNANT !!!

Více ve ŠTĚŇATECH/More on PUPPIES

 

kleinova-brezost.jpg

V sobotu jsem navštívila národní výstavu v Brně - pár foteček na Rajčeti TADY.

Some photos from Nationale show in Brno HERE.

5. 9. 2010

DNES OSLAVIL MŮJ VRH "B" ÚŽASNÉ 2. NAROZENINY - PŘEJEME VŠE NEJLEPŠÍ A TĚŠÍME SE NA DALŠÍ SETKÁNÍ SE VŠEMI PRŤATY I JEJICH PÁNEČKY

 dsc_0635.jpg

Bedwyr Lucky Veles

TODAY CELEBRATE OUR "B"-LITTER 2ND BIRTHDAY - MORE BEST FOR ALL

03.jpg 

Basilea Lucky Veles

4. 9. 2010

dsc09743.jpgVčera v noci jsem se vrátila z daleké, ale velice příjemné cesty s Aruškou za ženichem do Dánska. I když jsem očekávala její hárání už v červenci, Aruš se samozřejmě rozhodla počkat na mámu Oťu a hárat začala až koncem srpna. Ideální termín ke krytí potom byl stanoven (jak jinak) na poslední srpnový den a na 1. září, kdy měl můj syn jít poprvé do školy. Takže se nedalo nic dělat, rodičovské povinnosti převzal manžel s babičkou a dopravy se ujaly moje kamarádky Jitka a Irena, které jako vždy nezklamaly a celou situaci zachránily. V Dánsku jsem měla domluvené bydlení u mého přítele - někdejšího chovatele beardií (a Leryho) Vigga Jensena. Ženicha jsem vybírala především podle povahy a tělesných proporcí, které bych potřebovala u Aruš zlepšit. Do oka mi už loni v Bratislavě padl mladý pejsek Blondie´s Dreamcatcher, jeho matka je absolutně úžasná fenka s nesmírným temperamentem a když jsem podrobně prostudovala rodokmen, sehnala obrázky sourozenců a předků, dá se říci, že jsem nabyla jistoty, že tento pejsek bude pro vylepšení mého chovu to pravé ořechové. Aruška našla v Nouim (jak pejskovi říkají) okamžitě zalíbení, takže jsme spojení zopakovali během dalších dvou dnů (tedy celkem 3x) a teď už nezbývá, než čekat, doufat a udržovat Aruš v pohodě. Takže držte palce. FOTO ZDE, FOTO JITKA. Více také brzo přidám i do kolonky "Štěňata".

 dsc_0700.jpg

Yesterday I returned from Danmark, where I were with Arianka for mating with Blondie´s Dreamcatcher. Photogalery HERE, photogalery JITKA. More will be in "Puppies". Thanks very much for my friend Viggo Jensen and for my friends Jitka a Irena for their big help.

dsc09838.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

13. 8. 2010

Nejen povodně přináší vlhké léto - BEKYNKA (Becca Bychan Lucky Veles) a její úlovky z okolí Morávky .img_1843.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12. 8. 2010

fauna-16.2010---clanek.-mvdr.-mahelkove-003.jpgTak jsem vypotila jakýs-takýs článeček o Klubové výstavě, takže kdo jste tam nebyli a nemáte zrovna co na práci, můžete si počíst TADY (rubrika Články).

Náhoda tomu chtěla a tento týden vyšel ve Fauně velmi pěkný článek o corgi - vzpomínky jedné z prvních chovatelek Pembroků u nás - paní MVDr. Květoslavy Mahelkové (ch. st. LEVADA). Celý jsem ho naskenovala  - je umístěn v rubrice Články - podrubrika Corgi v tisku.

 

 

 

 

 

10. 8. 2010

Moje fotogalerie z klubovky konečně jakš-takš hotová - děkuji všem, kdo mi poskytli fotografie, skoro vůbec jsem nestíhala fotit -

FOTOGALERIE CARDIGANI/PHOTOGALERY CARDIGANS

Velmi obsáhlá fotogalerie majitelů Blečíka - FOTOGALERIE/PHOTOGALERY from Bedwyr Lucky Veles - Club show

dsc_0598.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9. 8. 2010

Kompletní výsledky z klubovky najdete ZDE/Complette results from our Club show HERE.

Fotky budou brzo/Photos will be soon.

majdule-a-houby.jpgMánička musela plnit nějaké rodinné povinnosti, proto se výstavy neúčastnila, ale poslala nám alespoň fotku - je vidět, že čas také nemarnila/New photo of Blodeuwedd.

Taky se nám po delší době ozvala panička od Gordyho (Arawen Lucky Veles) z Německa - dlouho pro něj hledala vhodnou náhradu za zemřelou kamarádku, až před čtvrnácti dny mu přivezla novou Cardiganí slečnu z vyhlášené belgické chovatelské stanice - Cymraeg Ci Jet Setter zvanou "Selma". Gordon je prý rozený džentlmen a je velmi rád, že si má opět s kým hrát. Do budoucna je také možné, že se dočkáme jejich společných potomků./New Gordon´s (Arawen Lucky Veles) friend - Cymraeg Ci Jet Setter "Selma".

arawen-i.jpg

 

7. 8. 2010

dsc09266.jpgPo krásném týdnu v Chorvatsku jsem plnou parou vlétla do mumraje s chystáním a sponzorováním naší Klubové výstavy a dnes mi všichni moji pejsci i mé odchovy udělaly velkou radost a rozhodně nezahanbili mou chovatelskou stanici.

Welsh corgi Cardigan posuzovala paní Freda Taylor z Velké Británie, dlouholetá chovatelka i posuzovatelka Corgi (příští rok bude posuzovat Cardigany na Cruftově výstavě). Výsledky mých pejsků a mých odchovů mě velmi potěšily, posudky všech jsou velice krásné a já všem moc děkuji za jejich péči a lásku, kterou pejskům věnují. Protože jsem předváděla svoje dvě holky, Bazulku i Blečíka, moc jsem nestíhala fotit a zaznamenávat výsledky. Několik momentek, které jsem stihla, je uveřejněno na Facebooku ZDE, ale myslím si, že pro navození atmosféry zatím postačují.. Jakmile budu vědět, kde jsou kompletní výsledky a sejde se mi pár fotek mých pejsků, hned je taky zveřejním. Zatím tedy "moji" pejsci :

CLUB SHOW SLAVKOV U BRNA - JUDGE Mrs. F. Taylor, UK :

BEDWYR LUCKY VELES - intermediate class - ex. 1, CAC - Blečík se paní rozhodčí velice líbil, po společenském večeru předešlého dne byl notně znaven, tudíž v kruhu nedělal volovinky a předváděl se mi velice ukázněnědsc_0562.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ADDANC LUCKY VELES - champion class - ex. 2, res. CAC - Edýsek je už opravdu profík, předvedl se moc pěkně, velice se líbila jeho hlava a výraz, pro paní rozhodčí byl poněkud větší, nicméně vyvážených proporcí a posudek dostal opravdu excelentní.

dsc_0285.jpg

dsc_0293.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BASILEA LUCKY VELES - intermediate class - ex. 2, res. CAC - Bazulka se konečně rozhodla, že se nám trošku zakulatí a její panička si taky dala dost práce s výstavní drezůrou, což přineslo kýžené ovoce. Paní rozhodčí se velmi líbil její užasný výraz, typ hlavy, veselý pohyb i vzácná červeně-žíhaná barva. Naše krasavice už má také zájemce o svá (snad) budoucí štěňátka příští rok.dsc_0635.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BOADICEA LUCKY VELES - intermediate class - vg 4 - Bódinka nemá výstavy moc v lásce, zato miluje svoji paničku, kterou hypnotizovala ve vedlejším kruhu, kde zrovna předváděla její novou pembročí kámošku, tudíž neměla čas zhnuseně se schovávat před rozhodčí, takže stála jako přikovaná, moc se líbila v typu i výrazu, jen prý ještě potřebuje trošku dozrát. Nicméně posudek dostala vynikající a udělala nám všem velkou radost.

boadicea-lucky-veles.jpg

 

 

ARIANRHOD LUCKY VELES - champion class - ex. 3 - Aruška se předvedla s velmi mírným odporem na stole, takže dostala zaslouženě velmi pěkný posudek a myslím, že ostudu rozhodně neudělala.

dsc_0486.jpg

dsc_0459.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DAKOTA CORLAN GI - honour class - Otinka si výstavu v čestné třídě opravdu užívala a já s ní. Paní rozhodčí vzala v potaz, že je Oťka rok a půl po operaci páteře, nechala nás dvakrát v klidu proběhnout, Otinka si srovnala nožky a předvedla se s velkou chutí a radostí. Elán a životní energie z ní jen srší a to se také projevilo v posudku, jaký snad ještě nikdy nedostala - samé superlativyUž se těším, až s ní budu moci chodit do veteránů.

otka.jpg

dsc09370.jpgAVAGDU LUCKY VELES - pets - Azorek bydlí s pánečkem přímo ve Slavkově a již podruhé se zde zúčastníl v soutěži o nejhezčího mazlíčka (Azorek má kratší a zalomený ocásek, tudíž dělá svému páníkovi radost bez výstavních ambicí, ale to jim ani jednomu vůbec nevadí). Jsem moc ráda, že je oba zde vždycky můžu vidět a doufám, že jsme se takto neviděli naposledy.

Moc doufám, že se výstava opět všem líbila, že si ji užili a že se zase někdy se všemi někde potkám a popovídám.

 

 dsc09406.jpg

17. 7. 2010

Národní výstava Mladá Boleslav/National show Mladá Boleslav

dsc_0050.jpg

 

Bedwyr Lucky Veles - ex. 1 - Blečík se nechtěl předvádět v pohybu, takže titul mu o vlásek unikl

dsc_0005.jpg

dsc_0018.jpg

Blodeuwedd Lucky Veles - very good - Mánička má tu smůlu, že se vyvedla po svých anglických předcích a bohužel místní rozhodčí Cardigana ze země původu neměli nikdy možnost vidět, tudíž jim nějak nezapadá do jejich dosud zaběhlých představ o plemeni, další komentář netřeba

dsc_0021.jpg

 

10. 7. 2010

V tom současném vedru se toho opravdu nedá moc dělat, takže pro pobavení pár fotek z hromadného koupání mých psů a psů Shining Sirius TADY.Some photos from basin with my friend Jitka and her dogs HERE.

 

dsc_0366.jpg

7. 7. 2010

dsc08763.jpgKonečně začalo léto se vším všudy, přestalo pršet, oteplilo se, takže vyrážíme na procházky a pilně se všichni koupeme v bazénu. Pár fotek z procházky s Jitkou a jejími psy a z akrobatických výkonů našich holek v bazénu na Rajčeti TADY.

O víkendu jsem měla velmi milou návštěvu - po roční pauze způsobené nemocí k nám opět přijel můj dánský kamarád a přítel Viggo (chovatel mého nezapomenutelného birdeťáka Leryho). S Aničkou Karenovou, u které tradičně bydlí, jsme strávili dva krásné dny u nás a na Vranovské přehradě. Viggovi se tu nesmírně líbí - jezdí sem už 40 let v podstatě každý rok. Pár fotek taky na Rajčeti TADY.

Přidány nové fotky Bekynky (Becca Bychan Lucky Veles) do její galerie.

Založila jsem také galerii naší nové kočky Tsuki - je to pěkná rošťačka, ale je úžasně kontaktní a přímo miluje společnost.

dsc08573.jpg

Some new photos of my dogs on the walk with Jitka and on the basin HERE.

Some photos from visit of my friend Viggo Jensen from Danmark (my beardie Lery breeder) HERE.dsc08810.jpg

New photos in galery Becca Bychan Lucky Veles.

New photo-galery of our new cat Tsuki.r.2010.jpg

23. 6. 2010

Tady odkaz na slíbené fotky ze Židlochovického hafíka/Link for photos from Židlochovický hafík :

http://picasaweb.google.com/shaggush/Hafik#

19. 6. 2010

dsc08456.jpgNějak nestíhám, takže mám novinek poněkud více. Už skoro tři týdny (i když jsem se zařekla, že už nikdy) je s námi nová kočička - britská modrá-želvovinová TSUKI (je to prý něco z japonštiny, ovšem já jí říkám Cuketo). Jelikož pochází z chovu "vom Corlan Gi", tak naše dvě psí holky pro ni nebyly vůbec žádný problém. Aruš s Oťou si myslely, jak si kočku s chutí proženou, ta je ovšem vnímá jako běžnou dsc08462.jpgsoučást domova a v žádném případě se od psů nenechá zneklidňovat.

Minulou neděli jsem měla tu čest již podruhé posuzovat akci v našem městě, kterou pořádal nově založený Kynologický klub, a to "Židlochovický hafík". Sešla se zde pestrá směsice nejrůznějších pejsků a hafanů, kříženců, bezpapíráčků i šlechticů s rodokmenem, především ale se všichni lidé i pejsci, myslím si, dobře bavili a podpořili nově vzniklý kynologický spolek. Jakmile bude vytvořena fotogalerie na webu, dodám sem odkaz.

dsc08533.jpgNo a nakonec - dnes proběhl tradiční Intercanis v Brně. Jako už skoro tradičně u nás přespal Edýsek (Addanc Lucky Veles) s pánečky, takže jsme večer mohli otestovat náš zbrusu nový zděný gril s udírnou. Edýskovi se dnes dařilo výborně, vybojoval titul "vítěz třídy šampionů", CAC (čímž završil tiul GRAND-ŠAMPION CZ), CACIB a završil to BOBem. V závěrečných soutěžích, jako už skoro tradičně, na corgi ze strany rozhodčího nepadlo ani oko, natož aby byl vybrán do užšího výběru. Bohužel se dnes nedařilo Blečíkovi (Bedwyr Lucky Veles), kterého jsem měla tu čest předvádět - opět převládl ze strany paní rozhodčí dentistický přístup, takže celkový typ, stavba těla a povaha jsou zřejmě pro plemeno nedůležité. No ale potěšilo mě, že se Blečík už předváděl v podstatě v pohodě a bez problémů. Po ukončení posuzování pak proběhla bonitace, kde se předvedla Bazulka (Basilea Lucky Veles), která uspěla a je ode dneška CHOVNÁ FENA.

dsc08539.jpg

We have new cat - British blue-tortoise cat name TSUKI.

Next Sunday I were judging on local dog show "Židlochovický hafík" - some photos soon.

Today were Intercanis Brno -

Addanc Lucky Veles - CAC, CACIB, BOB - New CZ grand champion.

Bedwyr Lucky Veles - only "good"

Basilea Lucky Veles - new breeding bitch.

 

11. 6. 2010

ObrazekTohoto krásného a parného dne se z mé kamarádky a Bazulčiny paničky Edity Dobrovolné stala paní Béresová a z mých výborných kamarádů Petra a Edity jsou vážení manželé . Moc jim to oběma slušelo a přeju jim, ať jim to v budoucnu klape minimálně tak dobře, jako dosud.  This day my very good friends and Basilea´s owners Edita and Petr married. We wish them all the best and congratulate very much.

Národní výstav Klatovy/National show Klatovy 5. 6.

Bedwyr Lucky Veles - mezitřída/ntermediate cl. - ex. 1, CAC - VELKÁ GRATULACE/CONGRATULATION !!! Je to letos již čtvrtý Blečíkův CAC, tak držíme palce, ať se příští rok ten Český šampion zdárně završí.

 Obrazek

 

29. 5. 2010

Ve středu nás navštívila kamarádka Jitka (www.shiningsirius.estranky.cz) se svými zbývajícími dvěma štěňátky a jejich rodiči a vyšli jsme si na menší procházku, aby se prťata trošku otrkávala a přišla do nového prostedí. Obě malé slečny neměly sebemenší problém, jako správní ovčáci následovali "stádo", nikam se nezaběhávaly, upozorňovaly na (podle nich) nebezpečí. Nemají problém s cizími pejsky ani lidmi, už umí krásně chodit i na vodítku a stále ještě hledají nějaké hodné a milující páníky. Na pár foteček z procházky se můžete podívat TADY. Walk with my friend JItka (www.shiningsirius.estranky.cz) and her dogs you can see HERE. Both small girls are still available and need a loving and good new owners.

 Obrazek

 

24. 5. 2010

OTINKA JE BABIČKA  OTINKA IS GRANDMOTHER

Lucky (Bob Llwyd Lucky Veles) se včera stal hrdým tatínkem 5ti žíhaných kuliček v chovatelské stanici "OD MODRÉHO JOHÁNKA".  Lucky (Bob Llwyd Lucky Veles) is father of 5 brindle puppies in kennel "OD MODRÉHO JOHÁNKA".

 Obrazek

 

 

Internationale show Litoměřice, CZ - judge Edith Soltesz, A (Colwyn)

BOB LLWYD LUCKY VELES - intermed. class - ex. 1, CAC, res. CACIB

ADDANC LUCKY VELES - champ. class - ex. 1, CAC, CACIB

CONGRATULATE !!!

Obrazek

 Obrazek

  

19. 5. 2010

Přidány krásné jarní fotky Blečíka (Bedwyr) do jeho fotogaleri.  Some new Black´s (Bedwyr) photos in his photogalery.

 Obrazek

  

11. 5. 2010

VELMI SMUTNÁ ZPRÁVA - přes veškerou péči lékařů na Vysoké škole veterinární v Brně, v neděli odešel v důsledku akutního selhání ledvin do psího nebe Eda - Aeda Lucky Veles - Aruščin bráška, který žil spokojený život venkovského pejska u mých rodičů. V sobotu večer, když jsme s ním prodělávali nutná vyšetření, ještě občas zavrtěl ocáskem a trpělivě si nechal dělat všechny odběry a snímky, ovšem velice špatná prognóza se bohužel v neděli v poledne vyplnila. Bylo to velice náhlé a nečekané a všem je nám po Edíkovi moc smutno.

VERY SAD NEW - our bred, my parents pet Eda - Aeda Lucky Veles dead in Sunday in vet clinic in Brno due to acute renal failure. It was very unexpected and sudden and we all are very sad for Edy.

Obrazek

Obrazek

1. 5. 2010

Mezinárodní výstava Praha - Basilea a Bedwyr Lucky Veles - oba VD1 - německá paní rozhodčí tentokrát nějak neměla "oko" pro moje odchovy. Ale mlaďoši už se předváděli docela dobře, hlavně Blečíkovi to šlo skvěle. Tak snad příště. Rádi jsme zase viděli další sourozence z vrhu B - Máničku (Blodeuwedd) a Bódinku (Boadicea), které se na nás přišly podívat. Díky za milé setkání s jejich paničkami a s pánečkem od Edýska (Addanc), už se těším na klubovku, kde bychom se měli zase všichni vidět.

Internationale show Prague - Basilea and Bedwyr Lucky Veles - very good 1.  We were very happy see again Blodeuwedd and Boadicea and Addanc´s owner.

Basilea and Boadicea Lucky Veles

 Obrazek

 

26. 4. 2010

Moje skromná fotogalerie z Budějovic TADY  My photogalery from Budějovice HERE.

Obrazek

25. 4. 2010

Příjemně strávený, ale poněkud pro mě náročný víkend - v sobotu jsem zvládla mezinárodní výstavu v Českých Budějovicích, kde mi udělal velkou radost Blečík (Bedwyr Lucky Veles) - předvedl se v mezitřídě a vybojoval titul CAC a CACIB. Já jsem předvedla po delší době Bazulku (Basilea Lucky Veles) a i přes její stále poněkud "vyžilou" kondici mi také udělala radost svým veselým předvedením a prvním CACem. Podívat se za námi přijela i Mánička (Blodeuwedd Lucky Veles), která je prostě skvělá.  Já jsem album zatím nestihla, ale fůra krásných fotek je na Blečíkově Rajčeti TADY. Díky Baziným páníkům jsem se stihla bleskovou rychlostí do půl páté odpoledne přemístit do Bučovic, kde jsem si užila příjemného setkání bývalých spolužáků z gymnázia (neptejte se, po kolika letech od maturity ).

Internationale dog show České Budějovice, CZ - judge MVDr. A. Kováčová, SK (Z Old Pembroku)

Bedwyr Lucky Veles - CAC, CACIB

Basilea Lucky Veles - CAC

Here we meet our bred Blodeuwedd Lucky Veles - photos HERE.

 

 Obrazek

 

Obrazek20. 4. 2010

Přidáno pár úžasných foteček Máničky (Blodeuwedd Lucky Veles) do její fotogalerie - je to opravdu fešanda a paničce údajně dělá jen samou radost. Taky nám přišla pozitivní zpráva od Gordyho (Arawen Lucky Veles) - jeho panička mu nechala udělat kontrolní rentgen bederní páteře a ten vyšel absolutně bez nálezu jakýchkoli změn. Teď už by to jen chtělo nějakou tu nevěstu .

Some new photos of Mánička (Blodeuwedd Lucky Veles) - she is absolutly happy and sweet girl. And positive news from Germany - Gordy (Arawen Lucky Veles) makes new x-ray of the back and no calcifications to be seen! It is super result, Raya.

 

Obrazek 

 

12. 4. 2010

Včera jsem se zúčastnila semináře pro chovatele, který pořádal klub EUKANUBA. Pan doktor Beránek a pan doktor Šrenk z kliniky JAGGY v Brně zde velmi poutavou formou poreferovali o výživě štěňat, vlivu výživy na vývoj a rozvoj nervového systému a socializace a nejobsáhlejší téma bylo o zdravotních rizicích štěňat velkých a obřích plemen. Fůra věcí se dá samozřejmě aplikovat i na plemena menší, páni doktoře také velmi ochotně odpovídali na nejrůznější dotazy. Po obědě nám pak ukázali zajímavé nahrávky operací psů prováděných nově miniinvazivními metodami (laparoskopie atd.). I když jsem byla notně "nachcípaná", rozhodně nelituji, že jsem se nakonec zúčastnila. Pomohlo mi to ujasnit si některé nejasnosti, které jsem vzhledem k výživě štěňat měla, taky jsem zrušila některá klišé, která se tradují a už se těším na slíbený podzimní seminář.

Obrazek

9. 4. 2010

Přišly mi nějaké nové fotky Azorka (Avagdu Lucky Veles), jak si hoví s kočičkou v posteli. Už jsou v jeho fotogalerii.

Minulý a tento týden už se také zapojili do chovu první moje odchovy - Lucky (Bob Llwyd Lucky Veles) nakryl žíhanou fenku Born To Be Happy In Czech Republic Gaucho a Edýsek (Addanc Lucky Veles) nakryl její kámošku blue-merlovou Digi Digi Doo Gaucho. Mám z obou kluků radost a přeju, ať se narodí jen samá krásná a zdravá štěňátka. Jestli se vše zdařilo, to se za měsíc můžete dozvědět na stránkách chovatelské stanice OD MODRÉHO JOHÁNKA.

 Obrazek

 Obrazek

  

Some new photos of Avagdu Lucky Veles in his photogalery.

My two bred boys first time mated "girls" - Lucky (Bob Llwyd Lucky Veles) mated brindle Born To Be Happy In Czech Republic Gaucho and Edy (Addanc Lucky Veles) mated blue-merle Digi Digi Doo Gaucho in kennel OD MODRÉHO JOHÁNKA. We wish him sweet and strong puppies.

 

  

Obrazek

 

5. 4. 2010

V sobotu a v neděli jsme využili krásného počasí a strávili jsme pěkný čas na chatě na Vranovské přehradě. Jak si to ty naše rachtaleny užívaly, si můžete porhlédnout TADY. Na YOUTUBE taky bude video, jen co se mi ho podaří nahrát (odkaz v menu VIDEO).

Po delší době mi přišlo pár nových fotek Alfa (Balin Lucky Veles) - vypadá, jako-by mamince z oka vypadl. Fotky jsou v jeho fotogalerii.

Taky jsme se ještě včera stihli zajet podívat na štěňátka ke kamrádce Jitce. S dětmi se pěkně vyřádily na zahradě, pokusili jsme se je vyfotit ve "výstavním" postoji a nakonec jsme jim podlepili ouška, aby za týden, až půjdou z domu, vypadala jako praví Cardigani. Dvě fenky a dva pejsci jsou stále ještě volní. Fotky na www.shiningsirius.estranky.cz.

ObrazekWe spend nicely weekend in Vranov lake - some photos HERE. And video in YOUTUBE (Video in menu).

Some new photos of Alf (Balin Lucky Veles) in his photogalery. He looks similar as his mother Otinka.

Yesterday we visited your friend Jitka and her puppies. My childs playing with puppies on the garden and next we try "show" photos. Some puppies will go to new homes after wee, new owners need still two males and two females. More in www.shiningsirius.estranky.cz.

 

 

 

 

Obrazek2. 4. 2010

PŘEJEME VŠEM VESELÉ A POHODOVÉ PROŽITÍ SVÁTKŮ JARA  HAPPY EASTER

Přidáno pár nových fotek Gordyho (Arawen) a Bazulky (Basilea) do jejich fotogalerií.  Some new Gordy´s (Arawen) and Bazule (Basilea) photos in their photogaleries.

 

 

 

 

Obrazek30. 3. 2010

V sobotu se za námi trošku neplánovaně přijel podívat Blečík (Bedwyr Lucky Veles) se svými pánečky. Bylo to pro mě příjemné odreagování se od shonu při právě u nás doma probíhající rekonstrukci podkroví. Šli jsme na menší jarní procházku a potom jsme i s Davídkem a starší dcerou Eliškou zajeli opět k Jitce (www.shiningsirius.estranky.cz) pomazlit se se štěňátky. Blečíkova panička měla velké dilema, jestli mu nepořídit rovnou nějakého kamaráda. Na pár fotek z pěkně stráveného dne se můžete podívat TADY.  Very nicely spend Saturday with Black (Bedwyr Lucky Veles) and his owners and again visiting puppies in my friend Jitka (www.shiningsirius.estranky.cz). Some photos from this day HERE.

 

26. 3. 2010

Včera jsem se byla s Davídkem podívat na štěňátka Cardiganů u kamarádky Jitky (www.shiningsirius.estranky.cz)  - potřebují přece řádně socializovat, v čemž má náš David letitou praxi. Prckové i Dava si to náramně užili a určitě se zase brzy přijedeme podívat. Pár foteček TADY I and my son David visited my friend Jitka and her puppies (www.shiningsirius.estranky.cz). Some photos HERE.

 Obrazek

 

 

 

Obrazek23. 3. 2010

V neděli jsem se zúčastnila členské schůze našeho Klubu chovatelů welsh corgi a kelpií v Kraskově u Seče. Přijeli tam také 4 moje odchovy se svými pánečky.  3 moje odchovy se zúčastnily klubové vystavovatelské soutěže a nejlépe dopadl Edýsek (Addanc Lucky Veles), který získal 1. místo mezi psy-Cardigany. Byla jsem moc ráda, že jsem se se všemi mohla vidět a popovídat si. Po ukončení schůze byla bonitace, kterou zdárně absolvovali Black (Bedwyr) i Lucky (Bob Llwyd). Oba jsou tedy už chovní a nabízejí své "služby" cardiganím dámám  Edy (Addanc Lucky Veles) win Club show trophy - the best Cardigan-male. Black (Bedwyr) and Lucky (Bob Llwyd) are both now STUD DOGS.

Left - Boadicea Lucky Veles, down - Bob Llwyd and Bedwyr Lucky Veles.

Obrazek

Obrazek18. 3. 2010

Přidáno pár nových foteček Bódinky (Boadicea Lucky Veles) z jejího snažení v agility  Some neš Bódinka´s photos (Boadicea Lucky Veles) in agility training.Obrazek

 

 

 

 

12. 3. 2010

ObrazekHISTORICKÝ ÚSPĚCH CARDIGANA NA CRUFTS 2010 - Poprvé v předlouhé historii Cruftovy výstavy ve Velké Británii získal welsh corgi Cardigan titul BOG (Best of Group) - vítěz skupiny ovčáckých psů (pastoral group). Tento úžasný úspěch se povedl loňské a zároveň i letošní vítězce plemene, fantastické Bymil Picture This. Doufám, že tento úspěch pomůže zviditelnit někdy docela okatě přehlížené Cardigany.

HISTORIC RESULT OF CARDIGAN IN CRUFTS 2010 - fantastic Bymil Picture This (BOB 2009 and 2010) win BEST OF PASTORAL GROUP as a first Cardigan in the Crufts history.

Foto Cruft 2009

 

 

8. 3. 2010

ObrazekVčera večer jsme se po celodenním harcování vrátili z rakouského Grazu, kde se mi podařilo s Aruškou získat posledního CACIBa potřebného k udělení titulu MEZINÁRODNÍ ŠAMPION KRÁSY. Vzhledem k Aruščině nechuti z výstav jsem moc ráda, že se nám to podařilo - bylo mi přece jen líto, nezkusit ještě nějakou tu výstavu, když nám k titulu chyběl jen jediný CACIB. Bohužel, focení jsem tentokrát hodně odflákla, ani jsem moc fotogalerii dělat nechtěla, ale potom jsem přece jen pár fotek různě doostřila a dobarvila, tak snad Vám to alespoň nějaké informace o zúčastněných pejscích dá - FOTO.

Taky mi v minulém týdnu přišlo pár nových foteček Blečíka (Bedwyr Lucky Veles) - jsou v jeho fotogalerii. A svou novou galerii z vycházky má na svých stránkách i Bazule (Basilea Lucky Veles), ze které se začíná klubat pěkná psí slečna - BAZA NA VYCHÁZCE.

Internationale dog show Graz, A - ARIANRHOD LUCKY VELES - CACA, CACIB - NEW ObrazekINTERCHAMPION !!!

Some photos (sorry for the not-good quality) HERE.

Some new photos of Black (Bedwyr Lucky Veles) in his photogalery. New photogalery Baza (Basilea Lucky Veles) and her friend Daisy HERE.

 

 

 

 

 

 

25. 2. 2010

ObrazekPřišly mi nové fotečky Luckyho (Bob Llwyd Lucky Veles). Klube se z něj opravdu velmi pěkný pejsek, který je čím dál tím víc podobnější svému dědečkovi, jednomu z výstavně i chovně nejúspěšnějších Cardiganů ve Velké Británii - Antoc Double-o-Seven For Salvenik. Držím mu palce, ať se mu letos na výstavách daří. Fotky jsou přidány v jeho fotogalerii.  Some new photos of Lucky (Bob Llwyd Lucky Veles) in his photogalery. He looks very similar as his grandfather Antoc Double-o-Seven For Salvenik.

 

 

 

21. 2. 2010 

 

 Obrazek

  

Panička Bazulky (Basilea Lucky Veles) mě zásobuje opravdu povedenými fotkami - tentokrát Baza coby vlkodaví davič - fotky už jsou v její fotogalerii.

Včera jsem se byla také opět podívat na naše neteřinky a synovečky (teda Otinčiny) v chovatelské stanici SHINING SIRIUS - už jsou to pěkní pořízci, někteří jedinci se blíží k prvnímu kilogramu a co nevidět se jim otevřou očička. Barvy mají opravdu velmi zajímavé a některé odstíny jsem viděla poprvé v životě. Už se tam také objevují první zájemci a zatím je opravdu z čeho vybírat.

New Basilea´s photos in her photogalery - Baza as a wolfhound´s heeler.

Yesterday I again visited kennel SHINING SIRIUS and the puppies are fantastic with very interesting coloures.

16. 2. 2010

ObrazekNové fotky Azorka (AVAGDU LUCKY VELES) v jeho fotogalerii  New photos of Azorek (AVAGDU LUCKY VELES) in his photogalery.Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

14. 2. 2010

Blečík (Bedwyr Lucky Veles) má svoje stránky/ Black (Bedwyr Lucky Veles) have new website :

http://cardigan-bedwyr.blogspot.com/

 Obrazek

 

   

10. 2. 2010

Úžasná štěňátka Cardiganů v chovatelské stanici Shining Sirius !!!

Fantastic Cardigan puppies in kennel Shining Sirius !!!

 

 Obrazek

 

  

 7. 2. 2010

MV-Internationale show Brno - rozh./judge Mr. R. Blessing, D

Tentokrát jsem se na výstavu nedostala, ale opět tam můj chov měl velmi úspěšného zástupce - Edýsek (Ch. Addanc Lucky Veles) byl stejně, jako včera Blečík, poražen jen vítězným finským šampionem a vybojoval titul res. CAC a res. CACIB. Báro - moc gratuluju a děkuju za příjemně strávený večer před výstavou.

Ch. Addanc Lucky Veles - champ. class - ex. 2, res. CAC, res. CACIB

Obrazek

 

6. 2. 2010

Mezinárodní výstava Brno - rozhodčí Milan Krinke, CZ (Cevelob) 

Dnes byl opět úspěšný den pro můj chov - Blečík (Bedwyr Lucky Veles) opět zářil - na své teprve druhé výstavě se velmi líbil a získal ve svých 17ti měsících svůj druhý CAC a k tomu ještě res. CACIB, když jej porazil pouze špičkový šampion z Finska. Moc gratuluju Vendule a Mirkovi. Pár fotek TADY.

Internationale dog show Brno - judge Mr. M. Krinke, CZ (Cevelob) 

Bedwyr Lucky Veles - exc. 1, CAC, res. CACIB - some photos HERE.

Obrazek

28. 1. 2010

ObrazekTak nám dnes napadlo dalších 10 čísel sněhu. Holky jsou přímo v rauši a je to úchvatné je pozorovat, jak řádí v závějích. Za leden jsem nafotila fůru fotek z jejich řádění ve sněhu, takže jsem nakonec udělala fotogalerii Ladovská zima. New snow photogalery HERE.

 

 

  

  

24. 1. 2010

ObrazekPřidala jsem pár nových fotek Bazulky, jak si užívá nádherné zimy, do její FOTOGALERIE  Some new Basilea´s photos in her PHOTOGALERY.

 Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

20. 1. 2010

ObrazekDnes slaví naše Otinka (Dakota Corlan Gi) již své 6. narozeniny !!!

V tomto věku a po všech zdravotních peripetiích, které musela před rokem a něco podstoupit, je v neuvěřitelné kondici, plná energie, radosti ze života, neutuchající hravosti a ovšem i svéhlavosti a tvrdohlavosti. Ale bez toho by to nebyla ona. Doufáme, že jí zdraví a temperament vydrží ještě nejmíň dalších 6 let a že si s ní ještě užijeme spoustu legrace a pohody.

Today our Otinka (Dakota Corlan Gi) celebrate her 6th birthday !!!

Obrazek

 10. 1. 2010

 Obrazek

   

 Národní výstava Olomouc/Nationale show Olomouc, Cz

rozhodčí/judge : Tibor Havelka

Obrovský úspěch Blečíka (Bedwyr Lucky Veles) na jeho první výstavě/Big succes of our bred Black (Bedwyr Lucky Veles) in his first show - V1, CAC, National winner, BOB !!!

Bekynka (Beca Bychan Lucky Veles) - VD 2

Děkuji Mirkovi a Vendule za krásně strávený čas s nimi a Blečíkem a za to, že mě zase donutili se trošku hýbat, majitelům Bekynky za to, že i v takovém psím počasí se odhodlali a přijeli a všem děkuji za vzornou prezentaci a péči o má nezapomenutelná "prťata".

FOTKY / PHOTOS

Obrazek

9. 1. 2010

Dnes po sněhu přišel déšť a náledí, rampouchy, stromy obalené ledem a praskající větve, přerušené dodávky proudu, liduprázdné silnice ... No prostě nádhera - FOTKY.

Second snow and ice calamity day - FOTO.

Obrazek

8. 1. 2010

Tak ohlašovaná sněhová kalamita přišla, tolik sněhu tu nebylo už hodně let a pořád padá a padá. Prý to má takhle být až do neděle, tak jsem zvědavá, na jakém čísle se hora sněhu nakonec zastaví - za dnešek je to dobrých 30 cm. Pár nekvalitních fotek z dnešní chumelenice TADY.

Today start snow calamity, but my childs and dogs are very happy  FOTO.

Obrazek

3. 1. 2010

Dnes konečně trochu zamrzlo a tak jsme se před koncem vánočních a novoročních prázdnin a dovolených vydali na menší procházku s kamarádkou Jitkou a její Tess s Damiánem a Editou s Petrem a jejich vlkouši a Bazulí. Na pár foteček se můžete kouknout ZDE. 

 Obrazek

   

 Také náš potěšilo, že všechna pembročí štěňátka v chovatelské stanici Freston už mají své nové domovy. Ještě několik volných kluků má naše kámoška Wanda v chovatelské stanici Higu. No ale vůbec nechápu, jak ještě může být volná krásná žíhaná Cardiganí slečna v ch. st. Brindle Fox a trikolorní a vůbec první u nás blue- merloví kluci v chov. stanici Z Irexu. Věřím, že teď po tom vánočním zmatku se už určitě nějací báječní páníčci najdou.

Small trip near our house with my friends Jitka and Edita with Basilea - photos HERE. 

Some available puppies still in kennel Higu (Pembroke), Brindle Fox (Cardigan) and Z Irexu (Cardigan - first blue-merle puppies in CZ).

1. 1. 2010

Tak poněkud dramatického Silvestra máme konečně za sebou. Zatímco Otinka si to užívala královsky - běhala petardám naproti a snažila se aportovat ta barevná světýlka, která padala z oblohy, Aruš se za ní nejprve hnala, že bude legrace, ovšem při první obří ráně, která v zahradě padla, vzala "kramle" neznámo kam a připravila nám hodinu a půl nepříjemných nervů, hledání, volání a prolézání všech možných i nemožných koutů. Nakonec jsme v půl druhé hledání vzdali, že budeme pokračovat ráno. Během chvilky, kdy už střelba ustala, se Aruš objevila šťastná a vykulená u dveří - jelikož byla samý písek, zřejmě zalezla někam do nedaleké stavby a ten pro ni nepříjemný rachot tam ve zdraví přečkala. Zbytek noci si užila v posteli, protože panička se samozřejmě bila do hlavy (vím velice dobře, že Oťa se nebojí ani čerta, ale Aruš je poněkud citlivější), ale ráno už na procházce lítala po poli ve své obvyklé dobré náladě. Takže poučení pro mě pro příštího Silvestra jasné - Oťa si může užívat, Aruš nechám v posteli raději už od večera.

Jinak jsem přidala pár nových foteček do fotogalerie Avagdu a Briareus Lucky Veles.  Some new photos of Avagdu and Briareus Lucky Veles.

Obrazek