Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

NOVINKY 2008/NEWS 2008

 

30. 12.

Obrazek

Předsilvestrovský výlet v okolí Mušova - foto ZDE.  Trip in Mušov with friends - photos HERE.

 Obrazek29. 12.

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ObrazekObrazek

Strávili jsme krásné Vánoce, pár dní jsem byla s "holkama" a s Davidem u rodičů, kde jsme využili příjemného počasí k procházkám po okolí. Aruš s Oťou se řádně vylítaly s Edou (Aeda Lucky Veles) a teď doma odpočívají a dohánějí spánkový deficit.  Mezitím mi přišlo několik pěkných fotek Luckyho (Bob Llwyd Lucky Veles) a také příjemný meil s fotkami z vánoční dovolené v Dánsku od paničky Gordyho (Arawen Lucky Veles). Oba už je mají přidány ve svých fotogaleriích.

Obrazek

We spent nicely Christmass time and some nice days with my parents and their Eda (Aeda Lucky Veles). Some new photos in photogaleries Bob Llwyd  and Arawen Lucky Veles.

 

Obrazek

 

21. 12. 

Naše Arianka (Arianrhod Lucky Veles) a celý můj vrh "A" slaví své už 3. narozeniny. Všem "prťatům" přejeme hlavně zdraví, hodné pánečky už mají .

Obrazek

Our "A"-litter celebrate 3rd birthday.

Obrazek20. 12. Konečně napadl sníh a udeřily mrazy i v našich zeměpisných šířkách (tedy spíš nížinách), tak jsem dnes holky hojně fotila při brzké ranní procházce a také odpoledne při bobování a lumpačení se synem Davidem. Na fotogalerii se můžete kouknout na Rajčeti ZDE.

Taky už se mi začínají scházet první PF-ky a vánoční přáníčka od přátel a pejskařů. Jsou to vesměs velmi vydařená dílka, která rozhodně stojí za shlédnutí a která mi přináší radost a pohodu. Ráda se s Vámi o ně podělím v nové fotogalerii na těchto stránkách - PF 2010.

Taky mi přišlo několik fotek od Bazule (Basilea Lucky Veles) a Blečíka (Bedwyr Lucky Veles), jak si oni užívají zimy.

Obrazek

Some photos from nicely cold day HERE. New photogalery with PF 2010 in this web. And some new photos of Basilea and Bedwyr Lucky Veles.

 

 

 

 

 

 

 

 

Obrazek

15. 12. Dnes mi přišla úžasná zpráva - v chovatelské stanici "Z Irexu" - http://www.zirexu-cardigan.unas.cz/ se narodil vůbec první vrh Cardiganů s blue-merle štěňátky v České republice!!! Po stejném tatínkovi je také ještě volná krásná žíhaná holčička v chovatelské stanici "Brindle Fox" - www.cardiganbrindlefox.estranky.cz.  Kdo by si snad chtěl pod stromeček nadělit raději Pembroka, poslední nádherný klučina (k odebrání přesně na Vánoce) je ještě v chov. stanici "Freston" - www.freston.estranky.cz. A naše úžasná pembročí kamarádka Wanda (Annwn´s Wanda) se nedávno také stala maminkou - včera jsem ty třítýdenní nezbedy viděla a jsou to neskuteční malí čertíci, kteří se už v tomto věku ničeho nebojí, vrtí vesele ocásky a blafkají "na lupiče". Více o nich na stránkách ch. st. "Higu" - www.higu.estranky.cz.

Obrazek

First blue-merle Cardigan litter in Czech republik in kennel "Z Irexu" - http://www.zirexu-cardigan.unas.cz/. One sweet brindle girl is still available in kennel "Brindle Fox" - www.cardiganbrindlefox.estranky.cz. The last Pembroke male need new owner in kennel "Freston" - www.freston.estranky.cz. And 3-weeks old Pem-puppies have our dog-friend Annwn´s Wanda - www.higu.estranky.cz.

6. 12. Přejeme všem hezkého Mikuláše, žádné uhlí, zato hodně sladkostí. Přišlo mi několik fotek Mavericka (Briareus) - konečně dorazil za pánečky, kterým skončila služba v Německu, do USA (je z něj civilista ) a stihl tam už oslavit Halloween. Fotky jsou v jeho fotogalerii. 

Obrazek

Jinak se stále celkem nic neděje, Aruš si užívala marodění s našimi dětmi v duchnách a Otinka kulila oči na kapra, kterého se pánečkovi po celoročním marném rybářském snažení podařilo konečně ulovit .

Obrazek

Obrazek

 

 

 

New photos of Maverick (Briareus) in his photogalery. He is now with his owners in USA. And Arianka with my ill childs and Otinka looks for carp - my husband´s strike .

 

 

Obrazek

 

 

Maverick with Shane in Halloween

 17. 11. Celkem nic se neděje, počasí hnusně podzimní, sníh v nedohlednu, Vánoce za dveřmi, a tak aspoň několik foteček některých mých odchovů, které mi poslední dobou přišly - Bazule  (Basilea) ve 14 měsících, Blečík (Bedwyr) v novém domečku, který mu pánečci pořídili místo bytu a testující nové povlečení (radím najít štěňátkům vždy takovéto pánečky ), Edýsek (Addanc) v krásném postoji v parku a Azorek (Avagdu) na procházce v podzimním lesíku.  Some new photos of Basile, Bedwyr, Addanc and Avagdu Lucky Veles.

Obrazek

 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

 

 

 

Obrazek7. 11. Dnes jsem byla "služebně" (pořádání bonitace) na mezinárodní výstavě v Praze. Setkala jsem se tam se třemi mými odchovanci - Edýsek (Addanc Lucky Veles) opět zářil ve výstavním kruhu a vybojoval titul CAC a res. CACIB. Bódinka (Boadicea) a Mánička (Blodeuwedd) se byly se svými paničkami jen podívat a dělaly mi po většinu dne velmi milou a veselou společnost. Na pár foteček z výstavy se můžete kouknout TADY Some pohotos from Internationale dog show Prague and with some my "babies" HERE.

 

 

 

 

20. 10. Pár blbůstek od mých "prťat" - Some photos of my "babys" 

Obrazek

Baza a její matrace - klikni na obrázek/Click on the picture

Obrazek 

 Bódinka (Boadicea) a její oblíbenná činnost - vybírání odpadkových košů

Obrazek

 

Papírová Máňa (Blodeuwedd) coby dárek pro paničku

 

 

 

 

 Moje postřehy ze Světové i Klubové výstavy v Bratislavě si můžete přečíst v "Článcích" - ZDE.

Fotogalerie ze slovenské klubovky hotová - Photogalery from Slovakia club show finished - Slovakia welsh corgi club show - CARDI and PEMS

Fotogalerie ze světové výstavy hotová - Photogalery from World dog show finished - World dog show - CARDIGANS.

Obrazek9. 10. Světová výstava a Klubová výstava Bratislava - nenechala jsem si ujít tento svátek kynologie, který jsem měla "za bukem" a zúčastnila jsem se jí s Aruš v nejlepší fázi línání a s Bazulí, která byla v absolutně nejlepší pubertální kondici (tzn. vychrtlá a vylínaná - více podobná svým vlkodavím kámoškám, než korgimu). Nicméně i přes z toho plynoucí výsledky jsem spokojená a jakmile vše vstřebám, určitě vyplodím nějaké podrobnější povídání a na zpracování čeká také fůra fotek, takže i galerie se brzo určitě také dočkáte. Zatím tedy alespoň letecky výsledky mých ušatek :

Světová výstava/World show -  judge Mr. Kari Jarvinen, FIN

- ARIANRHOD LUCKY VELES - Excelent 4 in Champion class

- BASILEA LUCKY VELES - Good in joung class

 

ObrazekKlubová výstava/Club show - judge Mrs. B. Muler, CH

- ARIANRHOD LUCKY VELES - Excelent 2, res. CAC in champ. class

- BASILEA LUCKY VELES - Very good 4 in young class

Photogalery from World dog show and Slovakie club show soon.

 

Obrazek28. 9. Nedávno mi přišla na email nabídka z genetické laboratoře v Plzni GENOMIA na genetické vyšetření Cardiganů na PRA-rcd3 (dědičná porucha vývoje oční rohovky). Využila jsem této nabídky a dnes mi přišel certifikát s velmi potěšitelným výsledkem - Aruška (Arianrhod Lucky Veles) je negativní (mutace nebyla detekována N/N). Kdo chce udělat alespoň něco málo pro zdraví našho chovu Cardiganů, tomu toto vyšetření vřele doporučuji.

Today I obtained result about Arianka´s genetic PRA-rcd3 test - Arianrhod Lucky Veles is genetic PRA-rcd3 free - mutation was not detected (N/N) - GENOMIA laboratory.

 

10. 9. Přidáno několik foteček do fotogalerií Bedwyr, Becca Bychan, Basilea a Blodeuwedd Lucky Veles, abyste viděli, jak se jim v roce života skvěle daří  Some new photos in age 1 year in photogaleries Bedwyr, Becca Bychan, Basilea and Blodeuwedd Lucky Veles.

 5. 9.  Čas letí neuvěřitelně rychle - dnes slaví naše "prťata" - vrh B - své první narozeniny !!! Z holek se začínají formovat elegantní dámy a z kluků se klubou líbiví fešáci. Hlavně se mi ale podařilo najít všem skvělé pánečky a paničky, kterým chci touto cestou poděkovat za lásku a péči a neutuchající přísun informací o všech mých "dětičkách". Přeju dál hodně radosti se všemi ušatci a doufám, že puberta se už zdárně chýlí ke konci (což se v případě mých dvounohých dětiček říct nedá ). Moc se těším na další nové zprávy a na setkání s Vámi všemi.

Obrazek

 

Obrazek

Today celebrate 1st birthday my B-litter. Thanks very much for all new owners for their care and love and hope see you all soon.

Obrazek30. 8. Přišel mi velice milý a povzdbudivý meil z Německa od Gordyho (Arawen Lucky Veles) a jeho paničky a poslali mi mnoho krásných fotek z jejich dovolené v Dánsku - pár jsem jich přidala do galerie Arawen.

Včera také proběhla mezinárodní výstava v Mladé Boleslavi a zde se opět činil Lucky (Bob Llwyd Lucky Veles) - získal již svůj druhý CAJC a BOB-junior. GRATULUJEME !!!

Some new photos in Arawen photogalery - Gordy on the Danmark holiday.

And yesterday were Internationale show in Mladá Boleslav -Lucky (Bob Llwyd Lucky Veles) again CAJC and BOB-junior. Congratulate !!!

15. 8. Opálení, vyslunění a vyčvachtaní jsme se vrátili ze sluncem zalitého Chorvatska.

 

Obrazek

Doma na nás čekalo hned několik novinek - v chovatelské stanici OD MODRÉHO JOHÁNKA se uvolnil k odběru ještě jeden tříměsíční žíhaný pejsek. Více najdete v odkazu "Štěňata".

Páneček od Azorka (Avagdu Lucky Veles) opět natočil pěkné video, tentokrát ze společného koupání v rybníčku - http://www.stream.cz/video/342894-azorek-v-rybnicku.

We come back from sunny holiday from Croatia. At home I had some news - in kennel OD MODRÉHO JOHÁNKA is now for sell one 3months old boy. And new video about Azorek (Avagdu Lucky Veles) you can see here - http://www.stream.cz/video/342894-azorek-v-rybnicku.

Obrazek2. 8. Včera se byl za námi na chatě na Vranovské přehradě podívat Blečík (Bedwyr Lucky Veles) se svými pánečky. Bylo nádherně, psiska si to s chutí užívali ve vodě i později v lese u chaty a u grilu. Blečík roste opravdu do krásy, tak doufám, že už na podzim vyrazí na nějakou tu výstavu. Moc děkuju jeho pánečkům, že se o něj tak vzorně starají. Pár foteček je ke shlédnutí na Rajčeti - http://luckyveles.rajce.idnes.cz/Blecik_Bedwyr_Lucky_Veles_na_navsteve_-_Black_Bedwyr_Lucky_Veles_visit_us/#album Some photos of Bedwyr´s visit in our holiday house here - http://luckyveles.rajce.idnes.cz/Blecik_Bedwyr_Lucky_Veles_na_navsteve_-_Black_Bedwyr_Lucky_Veles_visit_us/#album.

29.  7. Páneček Azorka (Avagdu Lucky Veles) mi poslal milé video, jak si užívají léta na procházkách - http://www.stream.cz/video/334653-azorek-v-drnovicich  New video - Azorek (Avagdu Lucky Veles) in holiday - http://www.stream.cz/video/334653-azorek-v-drnovicich.

Obrazek28. 7. Tak Bazule se nám zdárně i s pánečky a kámoškami vrátila, panička málem zavařila počítač, takže fůru fotek a povídání o Splitu si můžete přečíst a prohlédnout tady - http://www.reallyirish.estranky.cz/clanky/zazitky/split-2009.   Bazilea come home and you can see many photos from her Split´s holiday here - http://www.reallyirish.estranky.cz/clanky/zazitky/split-2009.

26. 7. Úžasný úspěch naší Bazulky (Basilea Lucky Veles) na čtyřech večerních výstavách v chorvatském Splitu - od čtvrtka do dnešní neděle zde vždy ve večerních hodinách proběhly celkem dvě národní a dvě mezinárodní výstavy a na každé Bazulka získala vždy ohodnocení výborný 1, CAJC a BOB-junior. Splnila také podmínky k udělení titulu Junioršampion Chorvatska. Víc podrobností a doufám, že i fůru fotek, jak si to Bazule a její kámoši u moře užívali, dodám, jakmile dorazí domů.

Super success of our Bazule (Basilea Lucky Veles) in croatian Split - 4 shows (2 CACs and 2 CACIBs) and Bazule win 4x BOB-junior and finished title Croatian  junior-champion. More info and photos soon.

Obrazek

Je 01 hod., fotky z klubovky ZDE, ale skoro nevidím na oči, tak se omlouvám za případné překlepy  Now is 01´a´clock, photos from Club show HERE. Good night.

19. 7. Tento víkend jsem strávila v Mladé Boleslavi, kde v sobotu proběhla Národní výstava a v neděli Klubová výstava. Na Národní výstavě jsem byla jen jako divák, takže jsem si užila mých odchovů i jejich pánečků a v klidu jsem si všechny nafotila. Posuzovala paní Ing. Ivana Síbrtová a všichni moji odchovanci mi udělali velkou radost z toho, jak se krásně předváděli a jak zamilovaně hleděli na své páníčky. Na své vůbec první výstavě byl Lucky (Bob Llwyd Lucky Veles) a hned získal titul CAJC a BOB-junior. Edýsek (Addanc Lucky Veles) předvedl svůj klasický profesionální výkon a získal titul "výborný 2" a res. CAC.  No a Bazulka (Basilea Lucky Veles) udělala od Brna obrovský pokrok a získala také známku "výborná 2". Fotky jsou ZDE

Druhý den proběhla Klubová výstava, kterou posuzovala známá chovatelka a rozhodčí paní Edith Soltesz z Rakouska (Colwyn kennel). Zde pouze Bazuli vystřídaly její sestry Bódinka (Boadicea Lucky Veles) a Mínička (Blodeuwedd Lucky Veles) a prohodit se v kruhu jsem donutila i Aruš. Mlaďoši byli penalizovaní za příliš rozjívené a neuspořádané předvedení a logickou "nedodělanost", ale jinak dostali všichni krásné posudky. Takže výsledky - Lucky - VD1, Edy - V1, CAC, Bódinka - VD2, Mánička - VD3 a Aruš V2, res. CAC. Všem moc gratuluji a děkuji, že si udělali čas a přišli mi ta "moje" prťata ukázat. Taky děkuji za zaslané fotky, které jsem moc nestíhala. Fotogalerii dodám co nejdříve. Joooo, málem bych zapoměla - na závěr výstavy jsem všechny setrvalé odchovy nahnala do soutěže o nejlepší chovatelskou skupinu a v drtivé konkurenci sami se sebou jsme získali nádherný pohár. Takže to byla taková pěkná tečka za dost náročným, deštivým, ale mile stráveným víkendem.

 

Obrazek

18. 7. - Nationale dog show Mladá Boleslav - judge Mrs. I. Síbrtová (ze Síbrtů) - BOB LLWYD LUCKY VELES - ex. 1, CAJC, BOB-junior, ADDANC LUCKY VELES - ex. 2, res. CAC, BASILEA LUCKY VELES - ex. 2. Some photos with results HERE.

19. 7. - Club show Mladá Boleslav - judge Miss E. Soltesz, A (Colwyn) - BOB LLWYD LUCKY VELES - VG1, ADDANC LUCKY VELES, ex. 1, CAC, BOADICEA LUCKY VELES - VG2, BLODEUWEDD LUCKY VELES - VG3, ARIANRHOD LUCKY VELES - ex. 2, res. CAC. Kennel "Lucky Veles" - the best kennel in the show (only one kennel entry ). Some photos soon.

Obrazek15. 7. V neděli byla Bazulka (Basilea Lucky Veles) na národní výstavě v Košicích. Co se jí vrátila panička z Anglie, tak zapracovaly na výstavní drezúře a výsledek se dostavil - ocenění "výborná 1". Zatím sice ještě bez titulu, ale ono to půjde . Díky za krásné fotky z Košic www.royalstuart.wbs.cz.

 Konečně se taky podařilo zprovoznit internet majitelům Marwina (Beli Mawr Lucky Veles), takže mi hned poslali pár nových foteček, které už jsou v jeho fotogalerii.

ObrazekNationale show Košice, SK - judge Mr. Hořák - Basilea Lucky Veles - excelent 1. Thanks for lovely photos www.royalstuart.wbs.cz from Košice.

Some new  photos in photogalery Marwin - Beli Mawr Lucky Veles.

 

10. 7. Přidáno pár nových fotek do fotogalerií "Bedwyr Lucky Veles", "Briareus Lucky Veles", "Aeda Lucky  Veles" a "Společné". 

Obrazek

Obrazek Some new photos in galeries "Bedwyr Lucky Veles", "Briareus Lucky Veles", "Aeda Lucky Veles" and "Společné".

 

Obrazek

Obrazek27. 6. Intercanis Brno - rozhodčí/judge Milan Krinke, CZ

Mlaďošky poprvé ve třídě mladých/My young bred first time in joung class :

Becca Bychan Lucky Veles - very good

Basilea Lucky Veles - very good 4

Boadice Lucky Veles - excelent 3

Addanc Lucky Veles - CAC, CACIB

Congratulate for all very much.

Všem moc gratuluji a děkuji všem pánečkům za vzornou péči a lásku, kterou mým odchovům projevují. Už se těším, že se zase někde setkáme a "pokecáme".

Na pár foteček se můžete podívat TADY  Some photos HERE.

 Becca Bychan Lucky Veles

Obrazek

Boadicea Lucky Veles

Obrazek

Basilea Lucky Veles

Obrazek

25. 6. Přidáno pár  nových fotek do fotogalerie Máničky - "Blodeuwedd Lucky Veles".  Some new photos in photogalery Mánička - "Blodeuwedd Lucky Veles". 

Panička Máničky mě pravidelně informuje o jejím vývoji, nově k tomu připojila i názornou fotodokumentaci - to prostě musíte vidět :

"Majda dnes večer opět perlí :

1. třikrát sama vlezla do vany

2. poté, co jsem zavřela koupelnu, tak šla obhlédnou situaci, co máme na stole a takto to dopadlo (viz foto) : 

Foto první: Bože já jsem to rozlila, rychle zamést stopy

Foto druhé: Jsem přeci na místě a jsem klasik

Foto třetí: To mne to tedy uspalo".

Obrazek

 

 

 

   

Obrazek

 

 

 

 

 

  

Obrazek

 

 

 

 

 

  

23. 6. Počasí není nic moc, chvíli prší, chvíli ne, zima jako na podzim, tak se zahřejte alespoň pohledem na čvachtající se psiska z jednoho z mála letošních parných dnů - TADY Weather is very could, you can see some photos from better days HERE.

Obrazek

 

 

 

 

 

 

Obrazek21. 6.  Židlochovický hafík 2009  - První akce tohoto druhu v Židlochovicích byla podle mě velmi vydařená a ukázala, jakou cestu je možné dělat něco pro milovníky všech pejsků bez rozdílu. Byla jsem oslovena s prosbou o spoluposuzování zúčastněných pejsků a i když jsem zpočátku váhala a nepřipadala jsem si dostatečně fundovaná k hodnocení podobné akce, musím říci, že dobrá nálada všech zúčastněných lidí i pejsků a zářící oči obdarovaných malých dětí mi byly velkou odměnou. Na pár mých fotek, pořízených jen mobilem, se můžete kouknout TADY.    Nicely spend day in small dog show - Židlochovický hafík - I try judgement . Some photos HERE.

 

 

 

Obrazek 

 

16. 6. Tento den se stal osudným pro naši jedinečnou a originální Kočičku. Stržena loveckou všní zapoměla na opatrost a skončila pod koly auta. Vypadalo to docela nevinně, mysleli jsme, že se jí nic nestalo, protože odběhla pryč, ale zřejmě měla vnitřní zranění, stačila dojít jen o pár domů dál, kde ji po chvíli našel soused a už jí nebylo pomoci. O'tka s Aruš do ní marně šťouchaly a snažily se ji vyprovokovat ke hře. Nikdy na ni nezapomeneme a moc se nám po ní stýská, ale nevím, jestli ještě někdy budu ochotna mít doma kočku s její přirozenou touhou po volnosti.

Today our Cat dead under car-tire. We miss you very much and not forgot fo you, our sweet Cat.

 

Obrazek6. 6. Dnes jsem byla s Aruš, kamarádkou Evou a její Wandou na mezinárodní výstavě v Nitře. Krize zřejmě zasahuje, pejsků tam moc nebylo, zato vládla pohoda a klidná atmosféra, vše probíhalo bez zádrhelů a i konečné výsledky byly uspokojivé. Aruška sice nebyla z vystavování moc nadšená, ale přesto se mi ji podařilo přesvědčit alespoň k jakš-takš snesitelnému předvedení (kyselé pohledy si ale neodpustila) a byly jsme odměněny tituly CAC a CACIB. Doma Aruš jasně ukázala, co ji baví - okamžitě se vrhla na Oťku a společně se slastně oddávaly svým obvyklým divokým hrám a honičkám. Také vzorně se vztyčenou hlavou a s radostným výrazem běhala po kuchyni za dcerou, která si hrála s novým rodinný mazlíkem - mladým potkánkem (tak mě napadlo, že si jej při příští výstavě strčím do kapsy a tím docílím u Aruš nekonečné potěšení ve výstavním kruhu - musím nad tím popřemýšlet ). Wanda s Evou opět perlily a probojovaly se až do pětky nejlepších psů skupiny 1 FCI. Na pár foteček se můžete kouknout ZDE.

 

Internationale dog show Nitra, SK - judge Mrs. J. Korozs-Papp, H - Arianka - CAC, CACIB.

My friend Eva with Wanda (Annwn´s Wanda) - CAC, CACIB, BOB, BIG 5.

Some photos HERE.

Obrazek30. 5. Tak s články o corgi se roztrhl pytel. Jeden velmi obsáhlý vyšel dnes v "Planetě zvířat". Věděla jsem, že se do červnového čísla něco chystá, ale titulní stránka mi velmi příjemně ráno v "trafice" vyrazila dech - kouká tam na mě můj odchovanec Lucky (Bob Llwyd Lucky Veles) a uvnitř čísla je ještě spousta fotek našich cardiganích i pembročích kamarádů spolu s Luckyho sestrou Bódinkou (Boadicea Lucky Veles).

Again article about corgies in pet magazine "Planeta zvířat". In title is my bred Lucky (Bob Llwyd Lucky Veles).

 

 

 

Obrazek28. 5. Dnes vyšel v časopise "Svět psů" ve zkrácené verzi můj článek o letošní Cruftově výstavě. Díky redaktorce paní Smrčkové se daří corgi dostávat do širšího povědomí lidí u nás.

Little article about Cruft in "Svět psů".

 

 

 

 

 

 

Obrazek 

 

23. 5.  Dnes k nám dorazila další pro nás velmi potěšující zpráva - náš odchovanec Edýsek (Addanc Lucky Veles) získal na mezinárodní výstavě v Litoměřicích od rozhodčího pana Krinkeho ocenění výborný 1, CAC, CACIB a BOB a splnil tak zároveň podmínky k udělení titulu Český šampion krásy. Jsem moc ráda a moc gratuluji - Báro, za svou péči, lásku a vzornou výstavní drezůru si to stoprocentně zasloužíš. Na fotečky Cardiganů se můžete podívat TADY.

 

 

  

 

Obrazek

Dnes jsem se také po několika hektických týdnech dostala se synem Davidem a pejsky na menší výlet opět kolem Mušova. Počasí se vydařilo nádherné, pesani se vylítali i vykoupali a jejich paničky sundaly (snad) nějaké to deko dolů do plavek 

 Obrazek

 Internationale show Litoměřice, CZ - judge Mr. Krinke, CZ - ADDANC LUCKY VELES - ex. 1, CAC, CACIB, BOB - NEW CZ CHAMPION - Bára, congratulate you very much !!! Some photos HERE.

Today I, my son David and my dogs shared a little trip over Mušov lake with some our friends.

 

Obrazek

 

16. 5.  Tak konečně zateplení a fasáda na baráku jsou hotové, vymalováno, sem tam ještě řemeslníci něco dodělávají, ale hlavní je, že se podařilo opět zprovoznit internet doma. Takže za tu dobu se mi sešlo docela dost fotek různých mých odchovů, za což jejich pánečkům moc děkuji. Ve fotogaleriích se můžete podívat na nové fotky Gordyho (Arawen), Edýska (Addanc),  Azorka (Avagdu), Alfíka (Balin), Mawerick (Briareus), Lucky (Bob Llwyd), Blečka (Bedwyr), Bekynky (Becca Bychan) a Bódinky (Boadicea).  New photos in photogaleries Gordy (Arawen), Edýsek (Addanc),  Azorek (Avagdu), Alf (Balin), Mawerick (Briareus), Lucky (Bob Llwyd), Black (Bedwyr),  Bekynka (Becca Bychan) and Bódinka (Boadicea).

 

Obrazek

Obrazek

Alf (Balin) se svým kámošem

 

 

 

 

 

 

Blečík (Bedwyr) s kámošem Aronem

 

Obrazek

 Bodinka (Boadicea) na své první výstavě

Beky (Becca Bychan) poprvé u oveček

ObrazekObrazekObrazek12. 5. V chovatelské stanici "OD MODRÉHO JOHÁNKA" se narodila moc pěkná žíhaná štěňátka Cardiganů.

V neděli jsem se s Aruš vypravila do Bratislavy na mezinárodní výstavu. Byla jsem zvědavá na posuzování pana Pedersena z Dánska, kterého jsem dosud znala jen jako chovatele bearded kolií (otec mého Leryho byl z jeho chovu Shepherdess a také jeden z prvních plemeníků bearded kolií u nás pocházel od něj).  Posuzování mě nezklamalo, ovšem Aruš ten den opět vstala levou nohou a už od rána dávala jasně najevo, že nějaké osahávání (i od kamarádů) dnes nepřichází v úvahu. Pan rozhodčí se dobromyslně zkoušel zkamarádit hned několikrát, ovšem na Aruš si nepřišel (ta miluje pouze ty lidi, kteří se s ní podělí o postel - viď Jitko). Takže posudek moc pěkný, ovšem výsledná známka opět VD. Nicméně jsem strávila příjemné dopoledne s přáteli a s jejich pejsky a všem moc gratuluji k jejich úspěchům.

New Cardigan puppies in kennel "OD MODRÉHO JOHÁNKA". It is home of our bred Bob Llwyd Lucky Veles.

 

Obrazek

Internationale show Bratislava - judge Mr. Pedersen, DK (bearded collie kennel Shepherdess) - Arianrhod Lucky Veles - very good (again not communication dog)

 

Obrazek3. 5. Z důvodu rekonstrukce domu mám dočasně nedostupný internet, ale o krásný úspěch mých odchovů ze včerejší mezinárodní výstavy v Praze se prostě musím podělit . Debut tady měla Bodinka (Boadicea Lucky Veles), která získala pěkný posudek a ocenění VELMI NADĚJNÁ 1. No a Edýsek (Addanc Lucky Veles) už je prostě profík - získal tituly V1, CAC, CACIB a BOB. Jani a Báro - moc gratuluju, díky za fotky a už se těším někde naviděnou.

Internationale dog show Prague, CZ - BOADICEA LUCKY VELES - very promising 1

ADDANC LUCKY VELES - ex. 1, CAC, CACIB, BOB

Congratulate very much !!!

Obrazek

Obrazek

 

Víc fotek/More photos: http://drevik.rajce.idnes.cz/MVP_Praha_Letnany/#album 

   

Obrazek

Addanc, Arianrodh a Bedwyr Lucky Veles

25. 4.  Mezinárodní výstava České Budějovice - rozhodčí pí M. Brenner, A - Aruška ve třídě otevřené získala titul V1 a CAC s velmi pěkným posudkem. Také její bratr Edy (Addanc Lucky Veles) se pochlapil, vzorně se předvedl a vybojoval titul CAC a res. CACIB - Báro, moc gratuluju!!! Především ale jsem se velmi těšila na setkání se třemi svými odchovy z vrhu B - Bedwyr (Black), Beli Mawr (Marwin) a Blodeuwedd (Maruška), všichni tři postupně dorazili, všichni mě velmi potěšili svou milou povahou i slibně se vyvíjející stavbou těla. Pokusila jsem se udělat nějaké "rodinné" fotky, ale s těmi neposednými puberťáky to byl docela náročný úkol. Každopádně děkuji všem jejich majitelům, že mi je do Budějic přivezli ukázat a hlavně jim děkuji za jejich lásku a péči, která se ostatně neustále odrážela v "zamilovaných" pohledech všech prcků k jejich páníčkům.

Obrazek

 

 

 

 

 

   Blodeuwedd Lucky Veles

Intern. dog show České Budějovice - Judge Mrs. M. Brenner, A - Arianrhod Lucky Veles - ex.1, CAC, Addanc Lucky Veles - ex. 1, CAC, res. CACIB - Congratulate, Bára.

In this show visit me 3 puppies from B-litter - Bedwyr (Black), Beli Mawr (Marwin) and Blodeuwedd (Maruška). They all looks great and I thank for their owners for love and care.

 

Obrazek

Marwin and Maruška

Obrazek14. 4.  Velikonoční prázdniny jsme strávili částečně u rodičů v Kobeřicích a částečně na chatě na Vranovské přehradě. Na pár foteček z našich výletů vesměs k vodě se můžete kouknout TADY.   Easter holliday we spent in Kobeřice with my parents and on our cottage in the Vranov reservoir. Some photos from our trips to lakes you can see HERE.

 

 

 8. 4.  Přidáno několik nových fotek Blečíka (Bedwyr)  Some new Black´s (Bedwyr) photos.

 

Obrazek

Obrazek7. 4. - Opět nějak nestíhám. V neděli jsem byla s Aruš a několika kamarády na mezinárodní výstavě v rakouském Wieselburgu, kam se vždycky těším, protože cesta tam kolem Dunaje je prostě nádherná a krásné jarní počasí nám opravdu přálo. Horší už to bylo s výsledkem výstavy. Aruška je v těžkém línání a nějak nepadla paní rozhodčí do oka, takže jsme dostaly sice výborný posudek, ale známku "velmi dobrá 1". Náladu nám zpravili naši Pembročí kamarádi, kteří všichni své třídy vyhráli a navíc někteří slavili významné úspěchy i v závěrečných soutěžích - vše ve fotogalerii ZDE. Všem samozřejmě moc a moc gratuluju. Taky jsem konečně stihla nějaké resty z dřívějška a doplnila fotogalerie taky na Rajčeti z návštěvy kamarádky Jitky a jejích přátel a pesanů u nás (už někdy v únoru) a z neméně milé návštěvy Bazule (Basilea Lucky Veles) a z jejích hrátek s mámou a ségrou. Vše tedy najdete na http://luckyveles.rajce.idnes.cz/.

Internationale dog show Wieselburg, A - judge S. Naprawnik. A - Arianrhod Lucky Veles - VG1. Results and more photos from the show and visit Basilea and my friend Jitka at my home in http://luckyveles.rajce.idnes.cz/.

Obrazek4. 4. - Dnes se své první výstavy zúčastnila další holčička z mého "B" vrhu. Becca Bychan na Národní výstavě v Ostravě získala ve třídě dorostu od slovenského rozhodčího pana Havelky velmi pěkný posudek a ocenění "velmi nadějná". Moc Bekynce a jejím pánečkům gratuluju.

Becca Bychan in her first dog show  - nationale show Ostrava - judge Mr. Havelka - very promissing. CONGRATULATE. 

 

 

 

 

 23. 3. - Opět mi přišlo pár nových foteček, majitelé jsou opravdu vzorní, musím je pochválit. Někteří už také pilně cvičí výstavní postoje - tady na ukázku Basilea, Becca Bychan a Boadicea.

 ObrazekObrazek

 Basilea                                                                           Becca Bychan

 

 

Obrazek

                                                                             Boadicea

 Také přišly fotky od Gordyho (Arawen) a Mavericka (Briareus) z Německa. Na všechny se můžete kouknout v jejich fotogaleriích.

Some new photos in galeries Basilea, Becca Bychan, Briareus (Maverick) and Arawen (Gordy). Thanks very much for care and love.

 

Obrazek

16. 3. - Průběžně doplňuji do fotogalerií fotky jednotlivých "prcků". Nejnovější jsou fotečky od Márinky (Blodeuwedd), Bazule (Basilea) a Blečka (Bedwyr). Zdá se mi, že po půlroce života už začínají nabírat dospělejších kontur a hlavně pánečci potvrzují, že i temperament začíná být o něco přijatelnější. Zde pro ilustraci postřehy Mániččiny paničky :

-chování:  - významná změna

-Máni začala poslouchat, zvládá zákazové povely a příkazové téměř taky, zatím bojuje sama se sebou, ovšem výrazně se lepší

-zuby : -- OK a to i krásné

-figura: --trochu jitrnicová

-hlava: --jemná

-uši: --lopuchovité

-chutenství: --bezproblémové,žere vše např. pomeranče,dokonce si ochutnala i citron

-návykové látky-- pivo/pokud se dostane ke sklenici tak decentně upije nic nerozlije a tiše mizí/

--whisky/dtto pivo/:

 -vyměšování --již opustila postel

-hoby: -- Bruce

-- koukání z okna

-- odpadkový koš

-- potkaní klec

-- rozlévaní misky s vodou

-- televize

-povaha: --výborná, nemá na ni hodně velkých pracovních plemen

-závěr:  --milujeme ji  / a to i ty naši chlapy, právě pro její neohroženou povahu/

Some new photos in photogaleries Blodeuwedd, Basilea and Bedwyr.

 

10. 3.  - Fotky z Crufts ZDE, taky nějaká videa - VIDEO CC FENY, VIDEO BOB. Taky jsem vypotila nějaké povídání, tak kdo máte chuť, mrkněte do odkazu "Články" - Cruft 2009 - splnila jsem si sen.

Photos from Crufts HERE, some videos - VIDEO CC bitches, VIDEO BOB.

 

9. 3.  - Právě jsem se vrátila z mého vysněného výletu na Cruftovu výstavu v Anglii. Jakmile se trochu vzpamatuji, zregeneruji a zpracuji fotky a výsledky, určitě se s Vámi podělím o mé dojmy a zážitky. Zatím alespoň fotka BOB Cardigan fenka UK ch. Bymil Picture This a kompletní výsledky ZDE I just returned from Cruft - photos soon. Here photo BOB Cardigan UK ch. Bymil Picture This and results HERE.

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 Obrazek17. 2. Dnes byla ráno nádherná chumelenice a napadlo spoustu sněhu. Holky v něm blbnou jako malé. Odpoledne si to ještě užívaly s Davidem na bobech. Na pár fotek se můžete kouknout tady - http://luckyveles.rajce.idnes.cz/Krasny_zasnezeny_den/  Some photos Arianka and Otinka playing in the snow http://luckyveles.rajce.idnes.cz/Krasny_zasnezeny_den/ 

 

11. 2. Panička Bazule nemá co na práci, tak mě pořád zásobuje fotkama, ale je fakt, že tady tyhle na sněhu jsou úžasné, tak jsem Vám je musela nacpat na Rajče všechny - http://luckyveles.rajce.idnes.cz/Baza_na_snehu/#album Some photos Basilea in the snow here - http://luckyveles.rajce.idnes.cz/Baza_na_snehu/#album.

A ještě nové fotky Blečka (BedwyrSome new Black (Bedwyr) photos.

Obrazek

 

 

 

 

 

  9.2. Přišlo mi pár nových foteček Gordyho (Arawen) a konečně i posledního "prťete" Balina (Alf), takže koukněte do jejich fotogalerií - ARAWEN a BALIN.  Some new photos in photogaleries ARAWEN and BALIN.

ObrazekObrazek 

Obrazek7. 2. Mezinárodní výstava Brno - rozhodčí pí Edith Soltesz (Colwyn), A - naše odchovy si dnes vedly velmi dobře. Již v pátek večer nás navštívil Edy (Addanc Lucky Veles), ze kterého se úderem druhého roku života stal klidný, vyrovnaný a elegantní džentlmen. Na výstavě se předvedl opravdu vzorně, dostal moc pěkný posudek a ocenění výborný 2, res. CAC a res. CACIB. Mé díky patří Báře, která se o něj opravdu vzorně stará. Na své už třetí výstavě byla Bazule (Basilea Lucky Veles). Obletovaná a neustále poponášená nejrůznějšími svými obdivovateli si to náramně užívala. Jejího předvedení se ochotně ujala kamarádka Jitka, která měla výstavní "absťák" a dělala s tou neposednou malou opičkou opravdu divy, takže z kruhu odcházely s oceněním VELMI NADĚJNÁ 1. No a na závěr si nechávám svoji závislačku Aruš (Arianrhod Lucky Veles), která se s věkem už taky docela uklidnila, chvílemi je i za dámu a v kruhu už mě přestává při klusu štípat do Obrazeklýtek. Získala ocenění VÍTĚZ TŘÍDY, CAC A res. CACIB a splnila podmínky pro udělení titulu ČESKÝ ŠAMPION KRÁSY. Na pár foteček z příjemně strávenéo dne v prostorných halách se můžete podívat TADY.

Internationale dog show Brno - judge Miss Edisth Soltesz (Colwyn), A

Addanc Lucky Veles - open class - res. CAC, res. CACIB (thanks Bára for hadling)

Basilea Lucky Veles - puppy class - very promissing 1 (thanks Jitka for handling)

Arianrhod Lucky Veles - open class - CAC, res. CACIB - new CZECH CHAMPION

Some photos HERE.

Obrazek

 

 

 

 

 

  31. 1. Přidáno pár nových fotek do galerií "Basilea" a "Bob Llwyd". Prťata zatím rostou do krásy. Doufám, že jim to tak vydrží.  Some new photos in photogalery "Basilea" and "Bob Llwyd".

Obrazek

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Obrazek25. 1. Včera jsme s Aruškou zahájily letošní výstavní sezónu nad očekávání. Na Mezinárodní výstavě v Trenčíně se podařilo Arušce získat poslední CAC, který jí chyběl k udělení titulu SLOVENSKÝ ŠAMPION KRÁSY. Nicméně to nebylo všechno. Po zimně se Aruš pěkně zakulatila, "vyprsatěla", obrostla novou zimní srstí a snad i trochu zmoudřela, takže se panu rozhodčímu líbila natolik, že jí udělil i CACIB a nakonec i BOB. Na kompletní výsledky corgoušů a pár foteček se můžete podívat TADY.

Internationale dog show Trenčín, SK - judge Mr. O. Vondrouš, CZ - Aruška - CAC (new  SLOVAKIA CHAMPION), CACIB, BOB. All corgi results and some photos HERE.

Obrazek 20. 1. Dnes slaví OTINKA své již 5. narozeniny. Všichni doufáme, že už překonala všechny svoje zdravotní trable a že nás bude obveselovat svou chutí a radostí do života ještě hodně dlouho.

Today OTINKA celebrate her 5th birthday. We hope she will happy and satisfied with us still more and more time.

 

Obrazek19. 1. Tento víkend zahájila svoji výstavní kariéru BASILEA, a to hned na dvou výstavách ve slovinské Ljublani. Třetí plánovanou výstavu bohužel kvůli poruše auta nestihla. V sobotu se představila na Klubové výstavě britských pasteveckých plemen  a od rozhodčího pana Luis Pinto Teixeira z Portugalska získala pěkný posudek a ocenění "velmi nadějná 1". V neděli nastoupila jako jediný zástupce Cardïganů na mezinárodní výstavě a od českého rozhodčího pana Milana Krinkeho získala opět vynikající posudek a stejné ocenění. Děkuji Editě za péči a oběma holkám moc gratuluju k prvním (a určitě ne posledním) výstavním úspěchům. Více o celé výpravě se můžete dočíst na www.reallyirish.estranky.cz.

BASILEA´S show debut in Slovenia - Ljublana :

17. 1. - Club show - judge Mr. Teixeira, P - very promising 1

Obrazek18. 1. - International show - judge Mr. Krinke, CZ - very promising 1

Obrazek

Edita and Basilea - congratulate you very much.

 

 

 

 

 

  Obrazek13. 1. Přidáno několik nových fotek do fotogalerií "Arawen", "Basilea", "Becca Bychan", "Blodeuwedd" a "Bedwyr".

  

Some new photos in photogaleries "Arawen", "Basilea", "Becca Bychan", "Blodeuwedd" and "Bedwyr".

 

Obrazek

Obrazek11. 1. Včera jsme byli na procházce kolem zamrzlého mušovského jezera. Kamarádi vymysleli ne příliš dlouhou a nenáročnou trasu ke společnému výletu, aby s námi mohla po úspěšné operaci už i Otinka, za což jim patří mé díky. Oťa byla nadšená a zvládla celou trasu bez újmy. Mušovská jezera znám poměrně dobře díky letní rekreaci, ovšem zamrzlé a zasněžené jezero a okolí lužního lesa stojí i v zimě za podívání,. Po silném ledu se vydávalo mnoho lidí na ostrůvek s kostelíkem, který tam zbyl po zatopené vesnici Mušov, my jsme to ale radši neriskovali a šlapali jsme bezpečně po hrázi. Ještě jednou díky všem za příjemně kondičně strávený den a na fotečky se můžete kuknout TADY.

***

Very nice trip to area Mušov lakes with my friends and dogs. Some photos HERE.

 

Obrazek5. 1. Dnes konečně v našich zeměpisných polohách (lužní lesy jižní Moravy) napadlo trochu sněhu. Holky řádí jak tajfuni a užívají si ho jak malé děti. Dnes také mají prťata už neuvěřitelné 4 měsíce a puberta se nezadržitlně blíží. Děkuji všem jejich pánečkům za lásku a péči, které jim věnují a přeju do následujících měsíců pevné nervy a humor. 

***

Today at last snow and both girls play as small children. Today our B-litter is 4 month old too. I thanks for all new owners for their care and love.

Obrazek4. 1. - Dnes byl na krátké návštěvě v rodném domě Bleček (Bedwyr) se svými páníky. Po příjemném povídání jsme se vydali na malou procházku, kde ho "holky" trochu umravňovaly a potom se všichni společně honili za aportíky. Na pár foteček se můžete kouknout TADY.

***

Today visit us our bred boy Black (Bedwyr). Some photos you can see HERE.

 

 

Obrazek

 

 

 

2. 1. - Konečně jsem se dopracovala k tomu, že jsem jednotlivým prckům z vrhu "B" udělala jejich fotogalerie. Skoro všichni mi vzorně posílají momentky ze svého života u nových páníků, takže budu postupně doplňovat. Tady ukázka - slušivý svetřík s nápisem "Malý Santův pomocníček".

***

All puppies of B-litter now have their photogaleries.

  

 31. 12.

 

 

 

 

 

 Posledních několik dní bylo dost náročných. V pondělí přijela kamarádka Jitka a s jejími dvěma pesany jsme si udělali příjemné odpoledne na procházce kolem řeky Svratky. Pár foteček ZDE.

 

Obrazek

 

 

 

 

 

     

Včera nás navštívila Basilea i s pánečky. Pokusili jsme se ji vyfotit ve výstavním postoji, ale udržet ji dvě vteřiny v klidu je opravdu nadlidský výkon. Bazalka jede v lednu na svoje první tři výstavy do Slovinska, tak jsem zvědavá, jak svoje chování bude vysvětlovat pánům rozhodčím . Několik foteček TADY.

 

Obrazek

No a na konec dnes odjel do nového bydliště v Jižních Čechách Marwin (Beli Mawr). Bude žít ve venkovském stavení s velikou zahradou, na výlety bude jezdit na chatu na Šumavu a měl by se také občas objevit na výstavách. Přejeme mu a jeho novým páníkům hodně veselých společných chvil a už teď je nám po tom ušatém nezbedovi smutno.

 

Obrazek

Poslední foto s Basileikou

ObrazekObrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 S novým páníkem

o o o

Nice trip with my friend Jitka and her dogs on the Monday. Some photos HERE.

On the Tuesday visit me Basilea and her owners - some photos HERE.

Today drop away Beli Mawr with his new owner to South Bohemia. We hope meet him again in the shows and now we are miss him very much.

* * *

26. 12.

VÁNOCE 2009/CHRISTMAS 2009

Pár momentek s pejsky o Vánocích ZDE/Some moments photos with dogs in the Christmas HERE.

Obrazek

 

 

 

 

 

    Také je ve Fotogalerii nová galerie PF 2009, kam dávám průběžně přáníčka, která mi chodí, tak se můžete kouknout/New photogalery PF 2009. 

BELI MAWR (Marwin) LUCKY VELES stále hledá nové páníky.

Je to velmi nadějný pejsek na chov i výstavy, má i předpoklady k výcviku.

ObrazekObrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 BELI MAWR (Marwin) LUCKY VELES still look for new owners.

He is breed and show quality.

* * *

 

 

 

 

 

 

   22. 12. 

ČLÁNKY O CORGI V TISKU/NEW ARTICLES IN THE PRESS

Konečně jsem se dopracovala k tomu, co jsem měla v plánu už mockrát - naskenovala jsem a přidala do Článků (Corgi v tisku) několik velmi povedených článků, které v poslední době vyšly v časopise SVĚT PSŮ a které mi mimo jiné pomohly sehnat několik zájemců na štěňátka. Jedná se navíc o velmi přehledné a kvalitní čtení, které se neztratí a které případným dalším zájemcům o corgi řekne hodně o plemeni, o rozdílech mezi Pembrokem a Cardiganem a v posledním článku také o pasení, které mohou corgi velmi kvalitně vykonávat i v dnešní době (přiznávám, že je pro mě pohodlnější skenovat a ukládat na servr, než něco plodit sama v potu tváře ). Takže, kdo máte zájem, klikněte v menu na "Články-Articles", pak na "Články o velškorgi v časopisech a tisku" a potom si jen kliknutím na příslušnou stránku zvětšíte její velikost ke čtení.

°°°°°°

Puppies father in the article about corgies (more in the Articles in the press).

Obrazek

 

 

 

 

 

    

Pár momentek/Some moments :

 Kluci naposledy všichni doma - poslední koupel/Last common bathing

Obrazek

 Blodeuwedd a Brus

Obrazek

Basilea a kámošky

Obrazek

Bodinka (Boadicea) Šipková (foto Šimeček)

Obrazek

* * *

 

 

 

 

 

 

    20. 12.

ARIANKA a celý můj vrh "A" dnes slaví již své 2. narozeniny. Utíká to jako voda a z rozverných prťat jsou už pořádní chlapáci a jedna přerostlá a lehce překrmená, ale zato osobitá ušatá slečna. Přeju všem hlavně zdravíčko, děkuju jejich pánečkům za vzornou péči a starostlivost a doufám, že se v příštím roce někde uvidíme, nebo aspoň pošlete nová fota.

Obrazek

Today my ARIANKA and all "A"-litter celebrate 2nd birthday. I wish for all especially health and thank very much for all their owners for exemplary care and hope see them next year again or at least new photos.

ObrazekObrazekObrazekObrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   Tak už si konečně můžeme něco vzít? To pózování je ale otrava.

 * * *

13. 12. 

ObrazekTak Batmanek nám odcestoval už ve čtvrtek do Německa, ale protože pánečci jsou Američané dočasně tam pracující, měl by se za čas přestěhovat ještě dál - až na Floridu. Máme potom slíbené fotky, jak se bude koupat v moři .

Marwinek zůstal doma jako siroteček, holky si s ním sice hrají, ale brácha byl brácha. Máma ani ségra s ním tryskomyší sprinty po baráku odmítají dělat a pořád se ho snaží jen umravňovat. Tak si večer splín léčil s Davidem na gauči a následně v ohrádce provyl celou noc.Obrazek

°°°°

Batman did drop away in Thursday with his new owners to Germany, but next year he will live with they in Florida.

Marwin were very sad without his last brother and David console him.