Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky 2008 - News 2008

 

 

7. 12.

Jak už to tak tradičně bývá, napřed dlouho nic, a potom se se zájemci Obrazeknajednou roztrhne pytel. Takže dnes se byli u nás nezávazně podívat potencionální zájemci na štěňátka a nakonec odjížděli s Blečkem (Bedwyr). Bude bydlet ve Vlašimi a vypadá to, že se bude mít báječně a že ho občas uvidíme i na výstavě.

Batman (Briareus) je již také zamluvený a měl by v sobotu odcestovat do Německa.

Takže nám doma zbývá tatínkovi nejpodobnější siroteček Márvinek (Beli Mawr), ale jsem si jistá, že si brzo toho svého pánečka taky někde najde - kdo by takovým očičkám odolal, ne?

 

 

* * *

5. 12.

Je to neskutečné, ale prťata mají dnes přesně 3 měsíce - VŠEM MOC GRATULUJEME a děkujeme za péči o ty malé draky. Za vše hovoří meil, který mi nedávno přišel - vzorné hlášení o stavu Blodeuwedd (Marušky) - i když to možná odradí některé zájemce, nemohu si ho prostě nechat pro sebe :

 

 

1. 12.

Tak tu máme prosinec, Vánoce a Mikuláš se kvapem blíží, počítač je snad zachráněn, nicméně stále v opravě, tudíž přístup na internet mám silně omezen. Protože ale kluci rostou jako z vody a fotek se mi nějak hromadí, nedalo mi to a podařilo se mi jich pár horko-těžko umístit na Rajče. Takže kdo máte zájem, můžete se kouknout TADY.

°°°°

Some photos of the 12 weeks old boys HERE.

ObrazekObrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

* * * 

Vzhledem k množícím se dotazům ohledně Otinčina stavu, výhřezu meziobratlové ploténky a jak to vlastně s touto nemocí u velškorgi je z hlediska genetického (Otinka je za 10 let aktivního chovu u nás vůbec první Cardigan, kterého tato nepříjemnost potkala), jsem zapátrala na internetu a našla jsem jeden velice pěkně zpracovaný článek, který alespoň mě dal mnoho odpovědí. Můžete si jej přečíst zde -

http://www.veterina-info.cz/script/articledetail.asp?rid=201 

Každý, kdo si chce corgiho pořídit, si musí být vědom, že je to plemeno s predispozicí k těmto potížím (dlouhá páteř, zkrácené končetiny), každého potencionálního zájemce o štěňátko na to také upozorňuji. Ovšem vzhledem k tomu, jakými nejrůznějšími dědičnými chorobami trpí mnohá jiná, módnější a oblíbenější plemena (displazie, srdeční vady, epilepsie, kožní choroba, rakoviny kostí ....), je corgi oproti nim s tímto v podstatě jediným omezením bezproblémovým plemenem.

*****

24. 11.

Dnes byla Otinka na vytahování stehů po operaci a na kontrole. Do ordinace už Obrazekpřišla po svých na vodítku a svým velmi nadějným stavem velmi potěšila oba její ošetřující lékaře. Už má povoleny krátké vycházky na vodítku, sama by nejraději lítala tryskem, ale musí se ještě krotit, než se vše zahojí a zrehabilituje. Nožky ji každým dnem poslouchají lépe a lépe. Děkuju všem za podporu, hodně mi to pomohlo. Teď se už snad všechno v dobré obrátí.

 

Jinak kluci rostou jako z vody, už budou mít 12 týdnů a hlava mi nebere, proč takové nádherné rošťáky stále nikdo nechce. Už si umí bezpečně otevřít ohrádku, občas se trefí s čůráním a hovínky i na připravené noviny, trasu z domu kolem garáže do zahrady a zpět zvládají přímo raketovou rychlostí, maliny nebudu muset na jaře stříhat, protože budou vzorně zarovnané až u země, naštěstí keříčková pivoňka jim nechutná, ta snad přežije. Nebezpečné ale začíná být, že už slyší na svá náhradní jména, která jaksi vyplynula ze situace - miloučký a velmi poslušný ObrazekBATMAN (Briareus - udělá každému, co mu na očích vidí, je vděčný za každé pohlazení, na přivolání přibíhá okamžitě bez zaváhání), matkou a ségrou neustále vychovávaný MARWIN Obrazek(Beli Mawr - vzhledem k jeho nejednoznačným činům se k němu jméno hlavního hrdiny z filmu "Lepší to už nebude" docela hodí, v jeho případě ale spíš platí "čím dál lepší"), no a nakonec ani nelze jinak- BLACK (Bedwyr - samostatná jednotka, jakoby si byl vědom svých mimořádných tělesných kvalit, zároveň děsné torpédo a absolutní neposlucha, vyfotit ho v klidu je nadlidský úkol).

Obrazek

 

Obrazek 

 

 

 

 

 

 

 

Chodí mi také fotky prťat od nových páníků, jak jen bude trochu víc klidu, určitě udělám galerie jednotlivých pejsků. Zatím aspoň ukázka úžasné Basileiky.

 

 

Obrazek

 

Obrazek

°°°°°°

Otinka rehabilitation very well, she now can walk slowly. Vet and I hope everything will be OK. Thanks very much for all.

Three boys still need new owners - they are all very sweet, happy, no-agresive and inteligent - BATMAN (Briareus), MARWIN (Beli Mawr) and BLACK (Bedwyr).

 

 

 

 

***

17. 11.

 Prožila jsem ne zrovna moc příjemných několik posledních dnů až týdnů. Potkalo mě to, čeho se asi nejvíce obávají všichni majitelé krátkonohých a dlouhých plemen - výhřez meziobratlové ploténky. Otinčina páteř byla velmi zatížena početným vrhem a i přes mou maximální péči se před necelými čtrnácti dny u ní projevily problémy s chůzí, které i přes zaléčení minulé pondělí vyústily až v ochrnutí zadních končetin. Okamžitě jsme Otinku odvezli na veterinární kliniku při vysoké škole veterinární v Brně, kde byla hned v úterý po nezbytných vyšetřeních operována. Vše přestála výborně a od pátku je už zase doma. Rehabilitace probíhá zatím nad moje očekávání, včera se již Otinka sama dokázala postavit a udělat bez pomoci pár hopsavých kroků. Obrovskou motivací jsou jí zbylá prťata a Arianka, je vidět, jak by se s nimi ráda honila a aportovala. Chvílemi ji musím až krotit, aby si samou horlivostí neublížila. Věřím, že vše se zdárně zhojí a zrehabilituje a že už na jaře bude moci vyrazit se všemi kamarády zase na nějakou výpravu do přírody. Držte nám palce.

ObrazekObrazek

 

 

 

 

 

 

 Asi týden před potížemi                           Po příjezdu z nemocnice

Chtěla bych moc poděkovat všem mým přátelům za nezištnou pomoc a rady v této pro mě nelehké situaci.

 

Obrazek

 

 

 

Jinak poslední zamluvený pejsek Bob Llwyd (bude se mu říkat Lucky) včera odcestoval k novým páníkům do chovatelské stanice Od modrého Johánka (http://www.odmodrehojohanka.ic.cz/), kde už na něj čekají dvě Cardiganí a jedna retrívří kámoška. Přejeme mu hodně štěstí a už se těšíme na shledání někde na výstavě.

°°°°

We have times ower one unpleasant experience. Otinka is after operation the plolapse of the cervical plate. Now she is at home and rehabilitation go on effectual. She try go alone (only some footsteps) and she is happy with her family. CROSS FINGERS.

Bob Llwyd is now with his new owner in kennel "Od modrého Johánka" - http://www.odmodrehojohanka.ic.cz/.

***

5. 11. - Prcci dnes mají 2 měsíce/Puppies are 2 months old 

 

VOLNÍ JIŽ JEN TITO TŘI CHLAPÁCI

AVAILABLE ONLY THIS 3 BOYS

 

 

  Bedwyr           Beli Mawr         Briareus

* * *

NOVÉ PÁNÍKY HLEDÁ také pěkná, již 10-ti měsíční trikolorní fenečka FUTURA CORLAN GI. V současné době je v Německu, ale kvůli nemoci paničky se bude vracet ke svým chovatelům. Pokud by měl někdo zájem o již odrostlejší, velmi pěknou fenečku (pohoda bez loužiček a hovínek), kontaktujte chovatele na http://www.welsh-corgi.cz/ nebo na http://www.zuza.estranky.cz/.

 

 

  This very sweet 10-months old girl  FUTURA CORLAN GI need new owners. More in http://www.zuza.estranky.cz/ or http://www.welsh-corgi.cz/ 

***

2. 11.

Nestíhám, nestíhám a blbnu - tak by se dal nazvat program několika posledních dnů. Podařilo se mi totálně zavirovat můj hlavní počítač s veškerými fotkami a dokumenty, uvidíme, jestli s tím dokáže někdo nějakým zázrakem něco udělat. Noví pánečci vzorně  podávají hlášení o prccích (opravdu dokazují, že jsou to praví Cardigani), Obrazekzásobují mě i novými fotkami, takže jak to bude jen trochu možné, každému udělám na stránkách jeho fotogalerii a budete se taky moct podívat, jak prospívají. Koncem týdne jsem měla doma velmi milou návštěvu ze Švýcarska a ze Slovenska - na zbylá prťata se byla podívat bývalá předsedkyně švýcarského klubu corgi paní Brigitt Edelmann Obrazeka významná chovatelka a posuzovatelka corgi paní Angela Kováčová. No a nakonec - v sobotu večer odjela k novým pánečkům poslední holčička Basilea. Ačkoli nebude tak docela pryč. Je u mých výborných kamarádů Edity a PetraObrazek nedaleko Brna (www.reallyirish.estranky.cz) a já zůstávám aspoň z poloviny její spolumajitelkou, takže se určitě budeme vídat častěji. Během jediného dne už dostala přiléhavé jméno Bazilišek a srdnatě si vede i ve zvykání si na své nové kámošky irské vlkodavky.

A snad úplně poslední a nejčerstvější dnešní novina - na mezinárodní výstavě v Hannoveru získal náš odchovanec ARAWEN LUCKY VELES titul výborný 1, CAC a odpoledne byl po splnění všech náročných podmínek (DKK, PRA, katarakta ....) zařazen do chovu (chovný pes výběrové skupiny A, nebo tak nějak to nazývají).

RAYO A KLAUSI - OBROVSKÁ GRATULACE !!!

 

 

 °°°°

30. 10. - Visit me my friends Brigitt Edelmann (kennel Sweetheart) from Switzerland and Angela Kováčová (kennel Z old Pembroku) from Slovakia.

1. 11. - Basilea have new home with my very good friends Edita and Petr and their irish wolfhounds (www.reallyirish.estranky.cz).

 

 

   

***

27. 10.

ObrazekMinulých několik dnů bylo opravdu náročných. Dveře s návštěvami a se zájemci o štěňátka se netrhly a během soboty, neděle a pondělí si nedočkaví pánečkové odvezli hned 4 prťata. Shodou náhod všechna štěňátka vyplnila prázdné místo po nějakém zemřelém pejskovi a tři zároveň plní i roli utěšovatele druhému staršímu pejskovi. Podle dosavadních ohlasů jsou to všechno správní Cardigani - nějaké tesknění se nepěstuje, hlavně, že je v nových domovech co do tlamičky, že je kde šmejdit a prozkoumávat a někteří  jedinci dokonce už i upravili fazónu svým novým psím kamarádům (když ty dlouhé chlupy jsou tak lákavé). Přeju všem dlouhý, radostný a spokojený život, pánečkům pevné nervy při překonávání puberty a doufám, že těm zbylým sirotečkům se přihlásí také tak fajn páníci, jako jejich sourozencům.

 

 

ObrazekObrazek 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

  

STÁLE VOLNÍ 3 KRÁSNÍ PEJSCI - VIZ ŠTĚŇATA

 

STILL 3 SHOW QUALITY BOYS AVAILABLE - MORE IN PUPPIES

 

 

  

 *** 

22. 10

FOTO postoj 7 týdnů/pose 7 weeks

 

 

  

 ***

21. 10.

Je to neuvěřitelné, jak ten čas letí. Dneska byla všechna štěňátka naočkována, očipována, zkontrolována a tento víkend už se některá rozjedou ke svým novým nedočkavým páníčkům po celé republice. Využívám proto každé možnososti k focení, abych si těch prcků ještě užila. Tady je zatím pár fotek opět ze zahrady -

 FOTO PODZIMNÍ ZAHRADA II.

 Do konce týdne se je ještě chystám nafotit ve výstavních postojích, abych mohla porovnávat, jak se budou vyvíjet.

STÁLE JEŠTĚ JSOU VOLNÍ NĚKTEŘÍ PEJSCI, TAK KDO MÁTE ZÁJEM, NEVÁHEJTE A OZVĚTE SE, DOKUD JE Z ČEHO VYBÍRAT.

°°°°

 

Obrazek

 

Today were all puppies vaccinated and get microchips and this weekend will some come to new homes. Some new phtos are here -

 FOTO AUTUMN GARDEN II.

SOME PUPPIES MALES ARE STILL AVAILABLE. IF YOU HAVE INTEREST, PLEASE CONTACT ME AS SOON AS.

***

18. 10.

ObrazekNárodní výstava Brno/National show Brno - judge Mr. M. Krinke, CZ

Arianrhod Lucky Veles - ex. 1, CAC

Addanc Lucky Veles - ex. 1, CAC, National winner

FOTO VÝSTAVA/SHOW

FOTO PUPPIES AND ADDANC VISIT

 

 

  

***  

 

15. 10.

Dnes jsme opět využili překrásného odpoledne (zřejmě už posledního v tomto roce dle předpovědí počasí) a uspořádali jsme prťatům svačinku v zahradě plné barevného spadaného listí. Že se jim to náramě líbilo, se můžete přesvědčit zde - FOTO podzimní zahrada/in the autumn garden.

 

 

 

V poslední době se také docela roztrhl pytel se zájemci, takže fenky už jsou zamluvené všechny a nové páníky už hledají jen 4 kluci. Takže neváhejte a v případě zájmu mě zavčasu kontaktujte.

°°°°

All females and 1 male are reserved, 4 males still for sale.

* * * 

11. 10. 

Dnes jsme využili nádherného slunečného počasí a poprvé jsme prcky nechali proběhnout po trávě. Hned se chovali, jakoby lítali venku odjakživa a měli jsme brzo co dělat, abychom ten pytel blech zase odchytili. Taky jsem samozřejmě udělala pár foteček a video. Vše můžete vidět v sekci ŚTĚŇATA.

°°°°

Puppies first time in the green. New photos and video in section PUPPIES.

 

 

  

 * * * 

8. 10

Tak jsem se konečně dopracovala k tomu, abych vyfotila prťata v postoji , zepředu i zezadu, abyste mohli posoudit, jestli se zdárně vyvíjejí. Nebyla to ale, řeknu vám, žádná legrace, jsou to pěkní čertíci .

FOTO PUPPIES 1 MONTH

 

 

  

Pokud jste to někdo ještě nezaregistroval, v pátek vyšlo č. 10 časopisu SVĚT PSŮ s obsáhlým článkem o corgi a s rozhovorem s poradkyní chovu. Je tam spousta pěkných fotek, tak neváhejte a kupujte, dokud ho ještě na stáncích mají.

Také byly spuštěny nové stránky chovatelské stanice SHINING SIRIUS, tak se na ně můžete kouknout. Ještě nejsou úplně dopilované, ale to časem zlepšíme  - www.shiningsirius.estranky.cz

* * *

7. 10.

ObrazekTak skoro necítím ruce, zato až moc cítím páteř, pálí mě oči a rodina kvílí nedostatkem, ale fotky z evropské výstavy jsou hotové. Kvalita se mi tentokrát jaksi nepodařila, v sobotu byly opravdu otřesné podmínky a v neděli jsem to asi nějak uspěchala, snažila jsem se z toho vytáhnout, co se dalo, tak snad půjdou aspoň někteří zásadní jedinci poznat . Výsledky, které jsem věděla nebo vyčetla z čísel, jsou jako obvykle pod fotkami.

FOTO CLUB SHOW BUDAPEST

FOTO EURO SHOW BUDAPEST

Ráda bych pogratulovala všem zúčastněným zástupcům z Čech k pěkné prezentaci našich pejsků a k jejich úspěchům.

 

 

 

 

***

6. 10.

CLUB SHOW BUDAPEST 4. 10. - judge D. Kuzlej, SLO

ARIANRHOD LUCKY VELES - ex. 1, CAC

LLANEIRWG THE HERETIC (puppies father) - BOB

EUROPAN DOG SHOW BUDAPEST 5. 10. - judge K. P. Fricke, D

ARIANRHOD LUCKY VELES - ex. 2, res. CAC

Po náročném víkendu jsem se vrátila v neděli v noci, výsledky dopadly nad moje očekávání, podrobnosti a fůru fotek dodám, jakmile mi to čas a draci, kteří se mezitím ze štěňat stali, dovolí.

°°°°

I spent very exacting weekend in Budapest. More informations and photos as soon as little dragons let me.

***

29. 9.

Internationale show Tulln - 28. 9. - judge Mr. PhDr. V. Mojžíš, CZ

ARIANRHOD LUCKY VELES - excelent 1, CACA

FOTO

Obrazek

***

26. 9.

Štěňátka dnes mají přesně 3 týdny. Už koukají, papají z misky, srdnatě hlídají a začínají si hrát. Pelíšek už jim nestačí a občas se vypraví na průzkum po kuchyni. Na nové fotky se můžete kouknout tady - FOTO 3 týdny.

°°°°

Puppies are biggest and biggest, all are very nice and sweet - you can see here - FOTO 3 weeks.

 

 

  

 ***

24. 9.

Dnes k nám dorazila úžasná novina z Německa - GORDY (Arawen Lucky Veles) Obrazekobdržel oficiální výsledky genetických a klinických vyšetření a je PRA-negativní (Laboclin certifikát) a HD-free (displazie kyčelních kloubů 0). V Německu potřebují Cardigani tato vyšetření k zařazení do chovu. Rayo a Gordy - MOC GRATULUJU A JSEM NA VÁS VELMI HRDÁ.

°°°°

Today we obtained amazing news - GORDY (Arawen Lucky Veles) is genetic tested PRA-free (Laboclin certificate) and HD-free (HD - A2).

Raya and Gordy - CONGRATULATE YOU VERY MUCH, WE ARE VERY PROUD TO YOU.

***

23. 9.

První papání z misky/First eat from the bowl

 

 

   

 

 

  

 ***

20. 9.

Venku je pěkně ošklivo a zima, a tak sedíme u prcků a fotíme a fotíme. TakžeObrazek opět nová galerie, tentokrát jsme se pokusili nafotit hlavičky, ovšem s těmi mrskavci to nebylo vůbec jednoduché. Očka už se některým začínají otevírat, ale zatím vypadají jen jak malí Číňánci - FOTO PORTRÉTY.

Dnes mi přišel pozdrav od Gordyho z Německa a pěkné fotečky z jeho procházky s kámoškou Schmidt a Filipou Corlan Gi. Panička si taky libuje, jak se jí pěkně vyjímá na poličce hrníček, který tu dostala na Klubové výstavě. Fotečky jsou v Gordyho galerii.

°°°°

Again new puppies photos - FOTO PORTRETS

And new photos from Gordy and his owners and very sweet photo with Gordy´s present from our Club show - red cup. Photos are in the Gordy´s galery.

 

 

 

 ***   

19. 9.

ObrazekŠtěňátka dnes mají přesně 14 dní, krásně papají a rostou, ještě sice neotevřela očka, ale už se začínají projevovat v drobných osobních potyčkách a při jakékoli nespokojenosti o sobě dávají dostatečně hlasitě vědět. Otinka je jak chodící mlékárna, když si uvědomím, kolik mléka musí vyprodukovat pro ty cvalíky, kteří už mají všichni přes půl kila a ti největší už přes 800 gramů. Ostatně můžete se na ně podívat tady - FOTO 2 týdny. No, jen jak otevřou oči, už jim podstrčím misky, aby mámě trošku odlehlo.

Dnes vyšel článeček o naší Klubové výstavě v časopise PES-PŘÍTEL ČLOVĚKA.

 

 

  

* * *

10. 9.

V sekci "Štěňata" doplněna jména jednotlivých štěňátek - kliknutím na jméno se Vám zobrazí stránka pejska i s aktuálními fotkami.

°°°°

In the "Puppies" all puppies names - click on the name and open page with puppy actual photos.

***

5. 9.

Štěňátka jsou na světě/Puppies are here

Po poněkud dramatickém průběhu porodu a nečekaných komplikacích v podobě několikanásobné torze dělohy se Otince po císařském řezu narodilo 10 nádherných a velmi čilých štěňátek - 6 kluků a 4 holky. Bohužel jednoho žíhaného kluka Otinka zalehla, takže štěňátek je 9. Mé obrovské díky za nezištnou pomoc patří především kamarádům Jitce Cetlové a manželům Černým a výborně odvedené profesionální práci na klinice ABClinic ve Starém Lískovci  - panu doktoru Weidenhöferovi a jeho spolupracovníkům. Držte nám palce, ať už nás nepotká další nepříjemnost a ať prťata zdárně rostou. Fotky budu samozřejmě hojně průběžně doplňovat.

***

Today was born Otka´s and Jeremy´s puppies - 6 boys and 4 girls. Regrattably Otinka did smother one brindle boy. I would like thanks very much all my friends Jitka Cetlová, Lenka and Pavel Černí and ABClinic Starý Lískovec - MVDr. Weidenhöfer etc. for their help.

 

 

    

 

 

  

 30. 8.

Mezinárodní výstava Mladá Boleslav/International show Mladá Boleslav

judge: Mr. Tibor Havelka, SK

ADDANC LUCKY VELES - ex. 2, res. CAC, res. CACIB

Několik foteček zúčastněných Cardiganů ZDE.

GRATULUJEME !!!

*** 

 26. 8.

Prázdniny se chýlí ke konci a Otinka se zdárně zakulacuje - takhle vypadá zhruba 10 dní před porodem./Otinka 10 days before puppies-born:

 

 

  

 Nedávno jsem na You-Tube objevila super video, kde Cardigan pase krávy (zřejmě z nějaké skandinávské země) - neodolala jsem a přidala jsem odkaz na něj do Videí. Mrkněte se, stojí to za to./Super video in Videos - Cardi herd the cows.

ObrazekPřidala jsem na stránky novou fotogalerii opět z Vranovské přehrady - naše Aruš tentokrát jako kapitán lodi ./New galery "Vranovská přehrada léto 2008".

 Na Klubové výstavě ve Slavkově dělala rozhovor paní redaktorka z Vyškovského deníku s majitelem mého odchovance Avagdu (Azorek) panem Přibyslavským. Článeček nevyzněl vůbec špatně, posuďte sami (kliknutím na obrázek se Vám článek zvětší) :

 

 

  

  * * * Obrazek

 

FOTO z Klubové výstavy/PHOTOS from Club show

ZDE/HERE and ZDE/HERE

FOTO z návštěvy Gordyho v rodném domě/PHOTOS Gordy´s visit in your born house

ZDE/HERE

* * * 

 

10. 8.

KLUBOVÁ VÝSTAVA SLAVKOV (rozhodčí pan Matyáš, SK a pan Kim Nielsen, DK (ch. st. Blondies)

 

 

    Dlouho očekávanou a pečlivě připravovanou Klubovou výstavu máme zdárně za sebou. Stihla nás jen jedna menší sprška, nebylo ani příliš horko, ani velká zima a v závěru se dokonce objevilo i sluníčko. Účast byla téměř stoprocentní, pokud jsem si stihla všimnout, a všichni, se kterými jsem mluvila, si velmi chválili jak celkovou přípravu výstavy, tak především nesmírně půvabné prostředí, ve kterém se podařilo výstavu uspořádat. Moji pejskové i mé odchovy tentokrát moc velkou díru do světa neudělali, ovšem to se dalo vzhledem k typu, který pan rozhodčí upřednostňuje, očekávat. Ovšem posudky dostali všichni velmi pečlivě vypracované a kvalitní. Klubovou výstavu jsem pojala ale především jako možnost setkání se s přáteli, což se mi podařilo mírou vrchovatou. Setkala jsem se tu hned se třemi svými odchovy a všichni mi udělali nesmírnou radost především tím, jak jsou s nimi jejich pánečkové spokojení a jak by je za nic na světě nevyměnili. Takže kluci dopadli takto :

Addanc Lucky Veles - velmi dobrý 2 (tř. střední)

 

 

 

Arawen Lucky Veles - velmi dobrý 3 (tř. střední)

 

 

  

Avagdu Lucky Veles - předveden v soutěži mazlíčků

 

 

  

 Moje holky získaly tato umístění :

Arianrhod Lucky Veles - velmi dobrá 2 (tř. otevřená)

Dakota Corlan Gi - velmi dobrá 2 (tř. vítězů)

Obrazek

 

 

   Otince pan rozhodčí vytkl, že je příliš tlustá, ovšem ona za to holka nemůže, za to je zodpovědný její "manžel" Llaneirwg The Heretic, který nenechal nikoho na pochybách o svých kvalitách a získal tituly CAC, Klubový vítěz a BOB - GRATULUJEME. Doufám, že jeho a Otinčini potomci zdědí alespoň něco z jeho předností.

 

 

    Jako již téměř tradičně mi odešla v půlce výstavy baterie u foťáku, takže jsem potom fotila na foťák vypůjčený. Takže obsáhlejší fotogalerii dodám, jakmile se mi zhruba sejdou fotky z celého dne a jakmile je dám trochu dohromady. Taky k tomu přidám pár foteček z nádherného dne stráveného s majiteli Arawena, kteří sem přicestovali až z Německa a kterým se u nás i díky výborně připravené výstavě, nesmírně líbí.

°°°°°°

CLUB SHOW SLAVKOV (judges Mr. Matyáš, SK and Mr. Kim Nielsen, DK (kennel Blonide)

Very nicely spend weekend with my friends and with owners of some of my puppies (Arawen, Addanc and Avagdu). Very nice prepare show in the pictorial scene of the Slavkov´s castle. Results of my dogs and my breeds :

Addanc Lucky Veles - very good 2 (interm. class)

Arawen Lucky Veles - very good 3 (interm. class)

Avagdu Lucky Veles - presentation in the pets class

Arianrohd Lucky Veles - very good 2 (open class)

Dakota Corlan Gi - very good 2 (champion class)

Otka is very thick - say judge, but it is blame of hers "husband" Llaneirwg The Heretic, which win CAC, Club vinner and BOB - CONGRATULATE, HANNA.

Photos from this show and from the nicely spend day with Arawen´s owners will be here soon.

 

 

  * * 

 

 

   Chtěla bych touto cestou co nejsrdečněji pozvat všechny milovníky a obdivovatele plemene velškorgi (Cardigan i Pembroke) a australský kelpie na naši Klubovou výstavu, která se uskuteční 9. srpna od 9,00 hod. v nádherném prostředí slavkovského zámku. Nikde jinde u nás nebudete mít takovou příležitost shlédnout opravdu reprezentativní vzorek těchto plemen. Přihlášeno je více jak 100 pejsků. Posuzovat bude světoznámý rozhodčí a chovatel corgi z Dánska pan Kim Nielsen a pan Matyáš ze Slovenska. Přímo na místě si zájemci mohou objednat kvalitní CD z celé akce. Mě nesmírně těší, že by se zde měli sejít hned 4 sourozenci z mého prvního vrhu - Arianrhod, Addanc, Arawen a Avagdu Lucky Veles. Doma nenechám ani Otinku a zúčastnit by se měl i otec jejích budoucích (doufám) štěňátek.

Přijďte se podívat.

Invitation for our Club show

IN THE 9TH AUGUST IN THE PARK OF THE SLAVKOV (AUSTERLITZ) CASTLE. ENTRY IS MORE THAN 100 DOGS !!! JUDGE MR. KIM NIELSEN, DK - KENNEL BLONDIE AND MR. MATYÁŠ, SK.

*****

8. 7.

Dnes jsme se vrátili z Polska, kde byla naše Otinka na milostných hrátkách se ženichem přímo ze země původu - Walesu. Pokud vše dobře dopadne, za dva měsíce se u nás narodí malí žíhaní netopýři. Více se můžete dozvědět v "Štěňata".

Obrazek

Obrazek 

 

 

 

 

 

Just married - 7.-8. 7. 2008  - more in the "Puppies".

****** 

 28. 6.

Intercanis Brno - judge Edith Soltesz, A

Včera a dnes jsme prožili velmi příjemné dny. Navštívil nás náš odchovanec ObrazekEdy - Addanc Lucky Veles se svými pánečky. Pátek odpoledne jsme strávili grilováním, koupáním a procházkou. Sobota potom patřila mezinárodní výstavě Intercanis v Brně. Oba pejsci - Edy i Aruška - už začínají být ostřílenými výstavními hvězdami a předvádí se ke spokojenosti svých pánečků. Edy získal v mezitřídě ocenění výborný 2, res. CAC (paní rozhodčí upřednostňuje poněkud jemnější typy ObrazekCardiganů), Aruška se předvedla také téměř vzorně a vybojovala tituly CAC a CACIB. Posuzování ovšem bylo velmi dlouhé, téměř nekonečné a bohužel kvůli tomu někteří naši přátelé nestihli nastoupit do závěrečných soutěží. Na úplný závěr proběhla ještě bonitace a s radostí mohu sdělit, že Edy i Arianka jsou ode dneška CHOVNÍ.

Na pár foteček ze společně stráveného odpoledne i z výstavy se můžete kouknout ZDEObrazekBohužel se mi ale před koncem vybila baterie, takže nemám zachycené všechny Pembroky a ani jsem u nich tentokrát nějak nestíhala sledovat výsledky, takže jsem je k fotkách radši nepsala, abych někoho nepoškodila. Každopádně všem k jejich výsledkům gratuluji.

°°°°°°°°

Intercanis Brno - judge Edith Soltesz, A

Edy - Addanc Lucky Veles - excelent 2, res. CAC

Arianka - Arianrhod Lucky Veles - excelent 1, CAC, CACIB

Both are now BREEDING DOGS.

Some photos from nice spet days with Edy and from the show you can see HERE.

 

************

14. 6.

Slovakia club show Cífer - judge Edith Soltesz, A

 Obrazek

Obrazek

 Dnes měli mí odchovanci velmi úspěšný den. Naše Aruška získala již svůj třetí slovenský titul CAC a její bráška Edy (Addanc Lucky Veles) porazil své dva polobratry a získal svůj první CAC ze Slovenska (a doufám, že zdaleka ne poslední). Moc gratulujeme všem našim známým a kamarádům k pěkným výsledkům z této výstavy a děkujeme za krásně a příjemně strávený den. Fotečky pejsků i s výsledky si můžete prohlédnout ZDE.

ObrazekTaké nás dostihla radostná zpráva z Německa - náš další odchovanec Gordy (Arawen Lucky Veles) obdržel diplom NĚMECKÝ JUNIORCHAMPION. Gordy a Rayo - moc gratulujeme !!!

°°°°°°°°

Big success of our dogs in the Slovakia club show - Arianka - her 3rd Slovakia CAC and her brother Edy (Addanc Lucky Veles) - CAC (3 dogs in the class). Congratulate of all my friend for their nice successes and thanks for the nicely spent day. Some photos you can see HERE.

Congratulate Gordy and Raya for the title GERMAN JUNIORCHAMPION.

 

************ 

1. 6.

Internationale show Neumünster, D

Gordy (Arawen Lucky Veles) - excelent 2, res. CAC-J (14 Cardigans in the show).

 

Obrazek

Gordy and Raya - CONGRATULATE

*********

24. 5.

I. národní výstava corgi - Ratiboř-Szymocice, PL - judge. Miss Fran Fricker, GB (Kerman kennel)

V sobotu 24. května jsem se vydala s oběma holkama a několika přáteli na I. národní výstavu corgi do Polska. Bala jsem zvědavá na posouzení od rozhodčího ze země původu plemene a navíc od chovatelky Cardiganů, takže jsem po delší době vytáhla na výstavu i Otinku, která velice ráda cestuje. Bohužel mám jiné typy corgi, než jaké zrovna paní rozhodčí preferovala, takže holky, i když se předvedly docela slušně (zvlášť Otinka si to velmi užívala), dopadly takto - Arianka - velmi dobrá 3 (ze 4) a Otinka - výborná 4 (ze 4). Jinak ale atmosféra a prostředí výstavy byly výborné, počasí se nakonec také umoudřilo a obloha se vyčistila. Výstavy se zúčastnilo kolem 70 corgi (cca 25 Cardiganů), z toho bylo poměrně hodně vystavovatelů z Česka a ti se rozhodně neztratili. Za všechny uvedu alespoň kamaráda Felixe Higu, kterého jsem měla tu čest předvádět a který získal v nabité třídě šampionů titul výborný 2. Všem kamarádům a známým gratuluji k jejich dosaženým výsledkům a těším se na další setkání. Fotky si můžete prohlédnout ZDE, bohužel už jsem ke konci nějak nestíhala, pokud jsem někde spletla jméno psa nebo výsledek, tak se moc omlouvám.

Obrazek

ObrazekTen samý den proběhla v Litoměřicích mezinárodní výstava psů, které se zúčastnil i náš odchovanec Addanc Lucky Veles. Bohužel také nebyl zrovna typ vyhovující panu rozhodčímu, takže tentokrát získal ocenění "výborný 3", ale z foteček, které si můžete prohlédnout ZDE je vidět, že už se předvádí jako rozený profesionál. Báro - moc Ti děkuji za výbornu prezentaci mého odchovu.

°°°°°°°°°°

I. corgi nationale show - Raciborz-Szymocice, PL - judge Miss Fran Fricker, GB (Kerman kennel)

Arianka - very good 3 (4 dogs in the class)

Otinka - excelent 4 (4 dogs in the class)

Congratulate all my friends for the nice successes in this show.

Photos HERE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Internationale show Litoměřice, CZ

Addanc Lucky Veles - excelent 3

Photos HERE

********************** 

18. 5.

Mezinárodní výstava psů Bratislava 17. a 18. května 2008

ObrazekTento víkend byl pro mě a Arianku velice úspěšný. Spolu s mou kamarádkou Janou, která má Lerynkovu pravnučku Conie Brown z Knížecích sadů, jsme se rozhodly zkusit štěstí na obou jarních bratislavských výstavách, z nichž ta sobotní byla zároveň kvalifikační výstavou na Cruft v roce 2009. Janě s Conie se bohužel nepodařilo ukořistit posledního CACIBa, kterého potřebuje k dodělání titulu Interšampion, i když rozhodně Conie se dvěma tituly res. CAC a res. CACIB o neúspěchu hovořit nemůže. Snad příště. ObrazekZato Aruška mi udělala nečekanou radost, když oba dva dny ve svých necelých 17-ti měsících získala své dva první CACIBy a v sobotu navíc ještě titul BOB a kvalifikovala se zároveň na Cruft´s 2009. Jen doplním, že corgi v sobotu posuzoval pan Damir Skok z Chorvatska a v neděli pan Milan Krinke z ČR. Také jsem měla po dlouhé době možnost v klidu si prohlédnout i posuzování bearded kolií a samozřejmě jsem nezapoměla fotit. Takže fotečky z obou dvou dnů si můžete prohlédnout ZDE.

°°°°°°°°°°

Internat. dog show Bratislava, SK - 17. and 18. 5. 2008

Very big success for me and Arianka - in Saturday Arianka vin CAC, CACIB, BOB and the 2009 Cruft´s qualify - judge Mr. Damir Skok, HR.

In Sunday Arianka vin CAC and CACIB - judge Mr. Milan Krinke, CZ.ObrazekObrazek

My friend Jana with Lery´s grand-grand doughter Conie Brown z Knížecích sadů both days vin res. CAC and res. CACIB - Jana, congratulate!!!

Some photos from both days you can see HERE.

************

11. 5.

Dnes jsem opět obdržela úžasnou novinu z Německa - Gordy (Arawen) získal na Klubové výstavě britských pasteveckých plemen v Magdeburgu titul výborný 1, CAJC a BOB (rozhodčí pí van Veen-Keur, NL). GRATULUJEME !!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Zároveň jsem přidala pár Gordyho nových fotek do jeho galerie. Můžete se kouknout, jak dovádí se svou novou kámoškou Filipou.

°°°°°°°°°°

Again super Gordy´s success in Magdeburg - Club show of british herding dogs - Ex. 1, CAJC, BOB - judge Mrs. van Veen-Keur, NL.

CONGRATULATE !!!

And some new Gordy´s and Filipa´s photos in his galery.

*************

9. 5.

Výlet do okolí Moravských Bránic

ObrazekVe sváteční den 8. května jsem využila nabídky mých přátel a vydala se s nimi spolu s mými psy a synem Davídkem na výlet po okolí Moravských Bránic. I když je to jen pár kilometrů od mého domova, byla jsem mile překvapena nádhernými místy, kterými jsme procházeli. Počasí vyšlo jako na objedávku, první polovinu cesty lesem a poli jsme nepotkali živou duši, pesani se dosytosti vyběhali a po polední zastávce v milé hospůdce jsme druhou polovinu cesty absolvovali podél toku řeky Jihlavy, kde byly opět velmi nádherné přírodní scenérie a psi se zde navíc mohli vyblbnout i ve vodě. Na pár foteček se můžete kouknout ZDE.

+++

The trip to the Moravské Bránice area (Jihlava river, old Ivančice viaduct etc.) - photo HERE. 

 ************ 

 

29. 4.

Výlet na Vranovskou přehradu

V neděli jsme využili nádherného jerního počasí a celá rodina i se psy jsme vyrazili na malý výlet na Vranovskou přehradu. Na pár fotek řádění holek ve vodě a na louce se můžete kouknout v nové fotogalerii - Vranovská přehrada.

+++++

Trip on the Vranov reservoi - some photos here.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 ********************** 

 20. 4.

Dnes se mi podařilo urvat trochu víc času, počítač mám konečně zprovozněn, takže tady jsou slibované fotky z Ostravy z minulého týdne - FOTO NV OSTRAVA.

Obrazek

Včera jsem byla s Aruškou a přáteli na Mezinárodní výstavě v Českých Budějovicích. Posuzovala paní Mgr. Božena Ovesná, CZ a Aruš se zřejmě ne moc dorůžova vyspala, protože začala dělat své obvyklé pubertální opičky typu - "proč by na mě měl zrovna dneska někdo cizí sahat, když nemám náladu". Takže za známku Výborná 2 jsem v podstatě vděčná a hold budu muset do té dubové hlavy víc hučet. Našim ostatním kamarádům se dařilo dobře, fotky s výsledky si můžete prohlédnout zde - FOTO MV ČESKÉ BUDĚJOVICE.Obrazek

Obrazek

Na obou výstavách jsem konečně důkladně prověřila svůj nový foťáček a zatím jsem s ním nadmíru spokojená - stabilizátor obrazu minimalizuje počet rozmazaných snímků, vysoká citlivost a velký zoom umožňuje kvalitní fotky i v ne příliš dobře osvětlených halách a na velkou vzdálenost. Už se těším na nějakou letní výstavu venku na zeleném trávníčku při svítícím sluníčku.

°°°°°°°°°°°°

After all promising photos from the Ostrava show - FOTO NV OSTRAVA. And new photos from the Internationale show České Budějovice - FOTO MV ČESKÉ BUDĚJOVICE - judge Mrs. B. Ovesná, CZ - Arianka - Excelent 2.

*********************

18. 4.

Dnes vyšlo 5. číslo časopisu "Pes - přítel člověka" s milým článkem o velškorgi a především s fotkou našeho odchovance Edyho - Addanc Lucky Veles. Naskenovaný článek si můžete prohlédnout v sekci "Články".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 Také mi přišly nějaké nové fotky Avagdu a Arawena, takže jsou také už v jejich fotogaleriích.

°°°°°°°°°°

Nice article about welsh corgi in the Czech biggest dog magazine "Pes - přítel člověka" with photo of our Edy - Addanc Lucky Veles - you can see in "Articles".

ObrazekObrazek

Some new Avagdu and Arewen photos in their photogalerys.

******************** 

 

 

12. 4.

NÁRODNÍ VÝSTAVA OSTRAVA - rozhodčí pan Pawel Szemrai, PL - ARIANKA - výborná 1, CAC, Národní vítěz. Fota a výsledky dodám, jakmile budu mít zprovozněn můj porouchaný počítač.

°°°°°°°°°°

NATIONALE SHOW OSTRAVA - judge Mr. Pawel Szemrai, PL - ARIANKA - excelent 1, CAC, Nationale vinner. More about show and photos will be here soon.

**************** 

30. 3.

Tentokrát pro změnu byl zase Gordy (ARAWEN LUCKY VELES) na další klubové výstavě v Bad Fallingbostel, a opět s výborným ohodnocením - výborný 1, CAJC (rozhodčí paní S. Peplow, D). Oba kluci výstavní mi dělají neustále velkou radost. Gordy si navíc ještě užívá her a divokých kousků se svou novou kamarádkou FILIPOU CORLAN GI. Takže opět OBROVSKÁ GRATULACE do Německa.

Obrazek

°°°°°°°°°°°°

Gordy (ARAWEN LUCKY VELES) in club show Bad Fallingbostel - excelent 1, CAJC (judge Mrs. S.Peplow, D) - BIG CONGRATULATION !!! And in one photo is Gordy with his new friend FILIPA CORLAN GI.

Obrazek

***************

22. 3.

MVP Praha (Cruft 2009 qualification) - ADDANC LUCKY VELES (Edy) - excelent 2 in young class (3 dogs in the class - judge Mr. Redlicky, PL). Edy a Báro - GRATULUJEME ke krásnému posudku a pěknému umístění.

ObrazekObrazek

******************

9. 3.

Dnes jsme prožili nádherné sluncem zalité jarní dopoledne s velmi milou návštěvou z Německa - Gordy (Arawen) se svými pánečky přijeli do České republiky pro nové štěňátko do chovatelské stanice Corlan Gi. Samozřejmě jsem neodolala a foťák nepustila z rukou, takže to nádherné dovádění dospělých pejsků se štěňaty a následnou procházku si můžete prohlédnout zde - ARAWEN NA NÁVŠTĚVĚ V ČECHÁCH.

Obrazek

Today we spend very sweet and happy day with Gordy (Arawen) and his owners in kennel Corlan Gi. Too much photos with sweet puppies and happy dogs in nice spring day you can see here - AREWEN´S VISIT OF CZECH REPUBLIC.

********************

26. 2.

Týden jarních prázdnin jsem strávila s dětmi a psy u rodičů. Počasí bylo téměř jarní, obě "holky" se dostatečně vyblbly s Edíkem a já jsem vyzkoušela svůj nový foťák. Na pár obrázků z příjemných procházek se všemi třemi pesany se můžete kouknout tady - FOTO Z JARNÍCH PRÁZDNIN (PHOTOS FROM SPRING HOLIDAY WITH AEDA).

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 ************************* 

25. 2.

Nádherný Gordyho (Arawen) úspěch v NěmeckuObrazek 

 

ObrazekTak další náš odchovanec nám (ale především své paničce) udělal včera obrovskou radost. Gordy (Arawen) na své teprve druhé výstavě (Klubová výstava britských pasteveckých plemen Buchholz - cca 200 přihlášených psů) získal ve třídě mladých titul Výborný 1, CAJC (VDH), porazil dvě cardiganí slečny a získal i titul BOB (rozhodčí pí Karin Voye, D). To ale není všechno, v závěrečné soutěži strčil do kapsy všechny ty nohaté a načesané krasavce a získal i titul BIS (rozhodčí pí Erika Heintz, D). Výsledky jednotlivých plemen a fotky vítězů můžete najít zde - http://www.cfbrh-hamburg.de/ nebo zde - http://www.britenweb.de/default.htm (vlevo odkaz Schau - výstavy a pak druhý odkaz - výsledky výstav).

°°°°°°°°°°°°°°

Big Gordy´s (Arawen) success in Germany

ObrazekObrazek

BIG CONGRATULATION GORDY AND HIS OWNER RAYA - Club show of british sheep breeds Buchholz near Hannover - Gordy vin in young class Excelent 1, CAJC (VDH), BOB (3 entrys cardi - judge Mrs. Karin Voye, D) and next BEST IN SHOW (cca 200 entrys dogs - judge Mrs. Erika Heintz, D). Results and photos of vining dogs here - http://www.cfbrh-hamburg.de/ or here - http://www.britenweb.de/default.htm. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  11. 2.

Přidáno pár nových foteček do galerie "Společné" - návštěva Edy (Addanc) u nás před výstavou a několik momentek holek, jak se honí venku s aportíkem (foceno novým miláčkem SONY DSC-H7).

°°°°°°°°°°°°°°

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

    Some new photos in photogalery "Společné" - Edy´s (Addanc) visit in our home and some nice girls photos by new photoaparat (SONY DSC-H7).

****************************

9. 2.

Mezinárodní výstava Brno - FOTO zde

Dnes byl pro naši chovatelskou stanici velmi úspěšný den. Na mezinárodní výstavě v Brně naše ARUŠKA získala ve třídě mladých svůj třetí CAJC a tím splnila podmínky pro udělení titulu ČESKÝ JUNIORŠAMPION. Obrovskou radost nám ale udělal její bratr ADDANC, který získal také CAJC ve třídě mladých, ovšem v závěrečné soutěži o titul vítěze plemene opravdu zabojoval, předvedl se jako pravá výstavní hvězda a za bouřlivého aplausu publika získal svůj první (a věřím, že zdaleka ne poslední) titul BOB.

 Edy a Báro - moooooc gratuluju.

V závěrečných soutěžích o nejlepšího mladého psa/fenu, či o vítěze skupiny 1 FCI už jako tradičně byli korgi pohrdavě přehlíženi, což je na našich výstavách celkem normální a ani mě to nepřekvapuje. Ovšem co mi docela hnulo žlučí bylo, když paní, která uváděla jednotlivá plemena do slavnostního kruhu, zásadně nerozlišovala Pembroka od Cardigana a striktně obě samostatná plemena nazývala velškorgi, a to i v soutěti o BIG, kdy měli návštěvníci možnost slyšet, že nestupuje "velškorgi a za ním velškorgi". Co by asi říkali majitelé kolií (skotských, border či bearded), kdyby nastupovali po sobě a z tlampačů by znělo "nastupuje kolie, za ní kolie a ještě jedna kolie". To by byl teprve mazec.

Na závěr chci opět poděkovat všem mým přátelům a kamarádům, kteří mi po dobu absence mého fotoaparátu zasílají krásné fotografie z výstavy.  Zjišťuju, že se mi tak často sejde mnohem více fotek, než bych byla schopná nafotit sama.

Obrazek

  °°°°°°°°°°

Internationale dog show Brno - FOTOS here

Today were very successful day for our small kennel. Our ARIANKA finished her title CZECH JUNIORCHAMPION. And her brother ADDANC vin CAJC and his first title BOB.

Edy and Bára - CONGRATULATION. 

Obrazek

Thanks for all my friends for sends too many photos. *********************

2. 2.

Nové fotky Addanc/New photos Addanc

Moc se omlouvám, omylem jsem zařadila nové fotky Edy (Addanc) ze cvičáku do Arunowy galerie. Už jsem to napravila

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

********************* 

1. 2.

Fotky z Trenčína zde/The photos from Trencin here - http://cz.fotoalbum.eu/luckyveles/a20530

*********************

31. 1.

Pokusy s novým disainem

Objevila jsem úžasné stránečky http://www.lamalamam.cz/, kde je spousta výborných rad pro majitele estranek, jak změnit disain, jak vytvořit banner, jak ukládat různé "serepatičky" na stránky, atd, atd. Kdo na to máte čas, nervy a náladu, neváhejte a dejte se do toho. Můj zatím první úspěšný pokus (po asi dvouhodinovém snažení) - nové pozadí stránek - se mi docela zamlouvá.

 ***************

28. 1.

Nové fotky Gordy (Arawen)/Some new Gordy´s photos

Přidáno pár nových foteček Gordyho - naučil se pěkně v sedě loudit pamlsky, stejně, jako to umí jeho dva strejdové. Jsme moc rádi, že dělá svým pánečkům radost.

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

  ****************************

26. 1.

Mezinárodní výstava Trenčín (SK)

Dnes jsme byly s Aruškou na mezinárodní výstavě v Trenčíně. Posuzoval p. Petr Řehánek (CZ) a Aruška získala již svůj druhý slovenský titul CAJC a velice pěkný posudek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Vzhledem k dočasné absenci mého fotoaparátu moc děkuji za fotky Dorotě, Evě Procházkové, Jitce Cetlové a Janě Dufkové.

°°°°°°°°°°°°°°

Internationale show Trenčín (SK)

Judge: Mr. Petr Řehánek (CZ)

Arianka - CAJC

Thanks Dorota, Eva, Jana and Jitka for photos.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 ****************************** 

20. 1.

Naše OTINKA slaví 4. narozeniny

 Obrazek

Image Hosted by ImageShack.us


By luckyveles at 2008-01-16

Dnes se naše Otinka dožívá již svých 4. narozenin, a to v plné síle, zdraví a kráse.

HODNĚ ZDRAVÍ, OTINKO !!!

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Our OTINKA celebrate her 4th birthday

Our dear Otinka celebrate her 4th birthday today with all of vivacity, health and beauty.

MUCH HEALTH, OTINKA !!!

 

Obrazek

***********************************

17. 1.

Úpravy ve "Vzpomínáme" a staronové počtení v "Články"

Protože moje staré stránky na wz.cz jsou již delší dobu zavirované, rozhodla jsem se postupně přetáhnout některé věci z těchto stránek sem. Dnes jsem doplnila nějaká povídání a rodokmeny Lerymu, Brile a Denymu a pár už letitých článků o beardedkách v rubrice "Články". Časem tam snad přibudou i fotografie starých beardií, jen co je objevím :o)

°°°°°°°°°°°°°°°°

Some edits in the "Memories" and "Articles"

I complete some old things from my old website (luckyveles.wz.cz), becouse it is with "virus".

****************************

14. 1.

Nový odkaz/New link

- databáze rodokmenů Cardiganů z celého světa, fotky, potomci, mateřské a otcovské linie až do počátku 20. století -

http://www.wakkee.nl

*******************************

 13. 1.  

 Národní výstava Olomouc - rozhodčí pan L. Jančík

Image Hosted by ImageShack.us


By luckyveles at 2008-01-16

Obrazek

Na první letošní výstavu jsme se vypravily (já a Aruška) do Olomouce. Aruška už se chovala vzorně, přes zimu se také konečně trošku "spravila" (už je větší než Otinka) a narostl jí lesklý hustý kožíšek. Ve třídě mladých byla sama a vcelku bez problémů získala titul Výborná 1, CAJC.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Aruška in her first this year´s show - excelent 1, CAJC.

ObrazekObrazek

*******************************************

9. 1.   

Cardiganí štěňátka v CORLAN GI

ObrazekV sobotu 5. ledna se v chovatelské stanici CORLAN GI, ze které pochází naše Otinka, narodilo 8 úžasných trikolorních štěňátek - 7 holek a jeden kluk. Kdo má zájem o netradičního veselého kámoše, ať neváhá a zamluví si ho na http://www.welsh-corgi.cz/ nebo http://www.zuza.estranky.cz/.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Cardigan puppies in kennel CORLAN GI

New cardigan puppies in kennel CORLAN GI - 7 girsl and 1 boy, all tricolour. More in http://www.welsh-corgi.cz/ or http://www.zuza.estranky.cz/.

*******************************************

 Do "Oblíbených odkazů" přidán odkaz na nové fórum o corgi - http://www.corgiforum.wz.cz/.  Tak jen směle přidávejte příspěvky, ať se lidé mají možnost dozvědět o korgouších co nejvíce.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

In "Links" add new link to corgi forum - http://www.corgiforum.wz.cz/.

******************************************

 Vítám Vás v novém roce 2008. "Novinky" z roku 2007 jsem umístila do rubriky "Archiv", letošní novinky jsem se rozhodla trošičku pozměnit a řadit je za sebe na samostatnou stránku. Tak uvidím, jak se mi to osvědčí.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Welcome you in the new year 2008. All news from 2007 year are in "Archive". The 2008 news will be in the "News 2008".

******************************************

Obrazek

 

Obrazek 

Obrazek 

Obrazek

 

Obrazek

Gratulace patří naší kamarádce Tesince (Delicja Fest), která vybojovala titul CAC a CACIB a kamarádovi Flipprovi Higu, který v Pembrocích získal titul V2, res. CAC.  

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

*****************   

 Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek 

Obrazek 

Obrazek 

Obrazek 

Obrazek   

Obrazek    

Obrazek  

Obrazek

Obrazek

Obrazek 

Obrazek

*** 

Obrazek

Obrazek

Včera mě taky zastihla smutná zpráva - jedna z vůbec prvních Leryho dcer AGNES BROWN IZIDOR odešla do psího nebe v požehnaném věku téměř 16 let. Jani, je mi to moc líto, ale ve svých dětech, vnucích a pravnucích žije napořád.

°°°

Puppies are 14 days old today. They still eat, sleep and are biggest and biggest (from 550 to 850 g). Some photos you can see here - FOTO 2th week.

In the age 16 years dead one of the oldestLery´s doughters AGNES BROWN IZIDOR. She still leave with us in your childs, grand and grand-grandchilds.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

And the last super new - today in the International show Hannower ARAWEN LUCKY VELES - ex. 1, CAC and he is now studdog class A.

Obrazek

 

RAYA AND KLAUS - IT IS SUPER, CONGRATULATE !!!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Info:
-jsem nemocná a doma,tak utužujeme pouto,Marii to vyhovuje a já jsem pochopila trestněstíhané rodiče s hyperaktivními dětmi
-jsem pro tělesné tresty
-až mi bude lépe jdu si koupit houpací sít a zavěsím ji 60 cm pod strop,nejlépe k sousedům
-Mariánka je boží a já jsem anděl
-včera jsem viděla v televizi krokodýla, chtěla jsem zeptat, zda v tom Walsu ty zvířátka nějak špatně nezařadili
-začíná se chovat jako závislý pes a to asi tak v 10% případech projevů
-zejména v okamžiku vyprazdňování do mé postele
-jednoznačně vnímá vinu, předvede uzel na trupu a hluboké oči, ale pomoci si nemůže
-mění srst a na hřbetu je drsnosrstý krokodýl
-na hlavičce heboučký plyšáček

-závěrem vás chci uklidnit stále ji miluji

-ovšem všeho do času atd. 

Obrazek

 

Maruška se svým kámošem Brusíkem (Brusík je border kolie a Maruška vypadá jako jeho menší kopie)

A tady další naši odchovanci:

Obrazek

 

Becca Bychan

Obrazek

 

Bob Llwyd (Lucky) a Digi

* * *

Obrazek

°°°°

Bedwyr and Briareus now have new home. New owners still look for Beli Mawr - the copy of his father. Isn´t sweet?