Jdi na obsah Jdi na menu
 


Templářské sklepy Čejkovice/The Templar wine-vault Čejkovice

3. 12. 2007

V sobotu 1. prosince jsem se s manželem po dloooooooouhé době vypravila na společenskou akci bez pejsků, i když všichni zúčastnění byli majitelé či chovatelé korgi. ObrazekS několika přáteli a jejich drahými polovičkami (někteří dokonce s sebou vláčeli i potomky - narozené i nenarozené :)) jsme se vydali plně obsazeným miniautobuskem do vyhlášených templářských sklepů pod tvrzí v Čejkovicích. ObrazekPro mě osobně mají Čejkovice navíc ještě nostalgický nádech, neboť moje maminka odsud přímo pochází, stále zde mám rodinu a strávila jsem zde mnoho prázdnin.

Templářské sklepy v Čejkovicích jsou velice staré a rozsáhlé. Z části je vybudována velice příjemná restaurace, ve které jsme měli přichystánu teploučkou kóji. Hlavním bodem programu byla klasická pečená kachnička se zelím a knedlíkem. ObrazekPředevším panskému osazenstvu se čekání zdálo příliš dlouhé, ovšem myslím si, že výsledek stál opravdu za to. Každý "účastník zájezdu" mohl spořádat minimálně čtvrtku dozlatova a dokřupava vypečené kachničky s bílým i červeným zelím, mohl si vybrat ze 3 druhů příloh (knedlík kynutý a bramborový a bramborová placka). K pití samozřejmě nechybělo skvěle vychlazené pivečko a výborná čejkovická vína z džbánku.

Někteří zúčastnění využili této příležitosti k oslavě narozenin (Irena), jmenin (má maličkost) či gratulací k brzskému narození potomka (Pavlína). ObrazekVětšina zúčastněných se po výborné večeři vydala vytrávit s průvodkyní do hloubi starobylých sklepů. ObrazekKdo budete mít někdy příležitost se do Čejkovic podívat, určitě si prohlídku nenechte ujít, stojí to opravdu za to - obrovské starodávné sudy plné vína a v neposlední řadě závěrečná ochutnávka.

I když venku bylo opravdu lezavo a deštivo, večer v příjemném prostředí se velmi vydařil, nikdo neutrpěl výraznější úhony (mastné fleky a skvrny od červeného vína jsou pro dnešní prací prostředky hračka) a návrat v první adventní neděli proběhl také bez problémů.Obrazek

DÍKY VŠEM ZA MILE STRÁVENÝ VEČER.

DOUFÁM, ŽE PŘÍŠTÍ ROK TO ZOPAKUJEME.

(Díky za fotky Janě Dufkové a Evě Procházkové.)

****************************

Welcomely spend night in the Templar wain-vault Čejkovice with my corgi friends.