Jdi na obsah Jdi na menu
 


MV Bratislava 18. 8. 2007

19. 8. 2007

V sobotu 18. srpna jsem využila nabídky mé kamarádky Jitky a jely jsme společně na "čumendu" na mezinárodní výstavu do Bratislavy. Bylo zde přihlášeno poměrně hodně Cardiganů z Polska, tak jsme byly zvědavé, jak vypadají zvířata, která známe většinou jen z obrázků na internetu. Srpnová Bratislava láká mnohé vystavovatele na možnost získat během víkendu hned dvakrát CAC a CACIB, takže se zde často sejde početná konkurence. V sobotu navíc posuzoval britský rozhodčí pan Andrew H. Brace. Bohužel měl ale dost plemen před corgi, takže čekání na ta "naše" plemena bylo v horkém dni dost úmorné.

Hned ráno se nám podařilo "odchytit" členy našeho Klubu s vítěznými kelpiemi a pořídily jsme několik fotografií. Kelpie jsou na zelené trávě a na sluníčku velmi fotogenické, posuďte sami:

Obrazek

Konečně, když už ve všech kruzích bylo téměř odposuzováno, přišli na řadu i corgi. Musím se přiznat, že téměř všechny feny corgi Cardigan mě hodně zklamaly. I pan rozhodčí nešetřil známkami "velmi dobrá". Zato pejsci se mi líbili v podstatě všichni. CACIB získal, jako už téměř tradičně, IVAR VOM DER BOCKMÜHLE Marty Fuglevičové - GRATULUJEME. Ovšem BOB vybojoval můj tajný tip, mladý pejsek z Polska COOL BREEZER FOR JAZENTA GAUCHO (syn bezkonkurenčního Blondi´s Noble Mana - multišampiona, světového, evropského, cruft-vítěze ...).

Obrazek

Hanni - moc gratuluju!!!

Tento pejsek byl při závěrečných soutěžích o nejlepšího mladého psa a o vítěze BIG vždy vybrán do užšího výběru.

V pembrocích byla knkurence o něco menší, ale zato všichni pejsci i fenky se mi dost líbili. Tady musím zase pogratulovat, tentokrát kamarádce LENCE ŠEDIVÉ, která zaslouženě získala titul BOB se svou fenkou BELINDOU ČIČIKO.

Obrazek

Jitko - díky za příjemný výlet.

(Omlouvám se, že neuvádím podrobnější výsledky, bohužel nemám katalog. Výsledky českých zvířat by se měly objevit na Klubových stránkách.)

*******************************************************